| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU. Daca iti iei telefon pe abonament de la cosmote, telefonul poate functiona cu cartela Orange sau alte cartele, sau el va funtiona doar cu cosmote?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe ce lume traiesti? Doar cu Cosmote, normal.

| express11 a răspuns:

Telefoanele luate din orice retea la abonament, sunt codate in reteaua respectiva.ei ti-l pot decoda contra cost.

| Lavii007 a răspuns:

De obicei merge cu orice cartela. In cel mai rau caz, se poate decoda.

| AlexAvram94 a răspuns:

VODAFONE si ORANGE le au codate ...COSMOTE-UL le vinde decodate!

| CosmoteRomania a răspuns:

Buna, Sonias! Telefoanele achizitionate la liber sau prin activarea unui contract de abonament, din magazinul online COSMOTE ori din reprezentatele proprii COSMOTE sau ale partenerilor comerciali, nu sunt codate. Exceptie fac doar terminalele ce poarta marca proprie COSMOTE. Multumim.