| baime a întrebat:

In septembrie 2013 merg la liceu si vreau un nou telefon. Nu stiu ce sa aleg. Ma gandeam sa-mi iau un bb 8520, dar apoi am vazut la toti colegii mei si cativa membri ai familiei mele iphone. As vrea si eu iphone 4 dar nu stiu cum sa le spun parintilor. Eu am note foarte bune la scoala, ii asculp pe parinti, ii ajut dar tot nu vor. Va rog mult ajutati-ma. Eu iau si bursa de merit si ma gandeam sa strang toti banii din bursa si ce mai ramane sa puna parintii. Daca nu merge asa ce alte idei imi dati? Va rog din suflet sa ma ajutati. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| dianaandra1467 a răspuns:

Încearcă să iei un 10, la o lucrare ceva, dar nici un coleg să nu m-ai i-a.
Sau, poți să le spui că toți colegii tăi au iPhone și își bat joc de tine că nu ai. Dar nu, asta ar însemna să-i minți
Poți să-i rogi frumos și să le zici ce chestii bune faci tu și la sfârșit zici : Dacă vreți să-mi luați vreți, dacă nu, nu.
Sau le spui : „Eu i-au note bune, vă ascult, și voi, cu ce mă răsplățiți? Sau orice crezi tu, urmează-ți inima. SUCCES

3 răspunsuri:
| HiTTL3R a răspuns:

Te caci pe el de iphone, tot mai bine un Samsung galaxy s3.

| thebiggesttroll a răspuns:

Offhittl3r daca ne dai tu bani he cumparam ce telefon vrei tu.sgs 3 e 2300 ron nou.
on:Mai strange-ti bani si ia-ti unul second hand ca e 1000 ron neverlocked.bafta

| MihàiEminèscù a răspuns:

IPhone 4 e cam varza :-s. Mai bine un Samsung si mai iestin si mai performant!
E doar gura de el, oricum ma bucur ca vanzarile Apple au scazut devil!