| baime a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a VIII a. La anul ma duc la liceu si as vrea sa imi cumpar un telefon nou. Eu acum am Samsung s3310 de 3 ani... Este ft zgariat a fost si al surorii mele timp de un an. Pentru la liceu as vrea sa imi cumpar SGS 2. Nu am posibilitati financiare foarte bune, insa eu primesc bursa de merit la scoala. M-am gandit sa imi strang toti banii din bursa si restul sa puna parintii pentru a-mi cumpara SGS 2. Ce ziceti, ar fi o idee buna sa imi conving parintii sa mi-l ia? Multumesc.

13 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Si daca iti iei un galaxi s 2 crezi ca esti mai cool?

numele dispozitivului nu-ti spune nimic? TELEFON este facut sa primesti si sa initiezi apeluri de voce.

De ce isi iau oamenii tot felul de gadgeturi nu inteleg.
inchid banii in niste dispozitive HY END

in loc sa faca altceva cu banii respectivi.
un telefon normal fara fite iti sta in gat?

Uite unul ieftin si decent http://www.emag.ro/......EMT5TBBBM/

uite si unul cu wifi si senzori gps...

http://www.emag.ro/......E4V3KBBBM/

Vorba aia imi cumpar Samsung galaxy S II si mor de foame ce afacere facem

| paulpaul25 a răspuns:

Pai colegii mei au dreptate! Nu are rost sa faci atatea sacrifici doar pentru un S2! Chiar nu merita. Exista o gramada de alte Samsung galaxy-uri la un pret mult mai bun. De exemplu un Samsung Galaxy Y, e oke! Are si el sistem de operare android si merge chiar bine! Sau un Samsung Galaxy Mini, sau un HTC EXPLORER. Chiar nu are rost sa te hazardezi la ceva ce nu iti poti permite, nu are rost sa iti mai stresezi parintii cu SGS2. Un S2 nu te face nici mai educat nici mai destept! Nu are rost sa iti iei ceva ce nu iti permiti doar pentru imagine, de ce vrei sa fi ceva ceea ce nu esti? Este exact situatia ca acelora care isi iau BMW seria 5 si stau in garsoniera cu chirie! Uita-te pe internet la telefoanele ce le-am enumerat mai sus si vezi care iti place!

| hashu1985 a răspuns:

Sincer in cazul in care nu ai posibilitati financiare foarte bune...nu se merita sa cumperi un telefon scump precum SGS 2, un telefon e un lucru care sa-ti fie util necesitatilor tale care banuiesc ca la varsta ta sunt inafata de vorbit, facebook, youtube, internet&stuff ...asa ca iti recomand sa te orientez spre un telefon de 3 maxim 400 ron care va face exact acelasi lucru ca un iphone sau un galaxy cu mici inconveniente suportabile. Un telefon scum e o grija in plus!
Numai bine!

| baime explică (pentru hashu1985):

Buna hashu1985! Spui ca un Nokia c3 (de exemplu) ar fi mai ok pentru varsta mea? Sau daca nu acesta te rog spune-mi alte variante de telefoane cu touchsreen sau tastatura qwerty. Multumesc

| hashu1985 a răspuns (pentru baime):

Nu neaparat un C3 ...acum depinde de gusturi si de cat de atent ingrijesti obiectele personale. Daca esti persoana mai grijulie, merita sa-ti iei ceva cu touch screen, daca esti mai neglijenta, ia-ti tastatura clasica fiindca in cea mai mare parte ca cazurilor sunt mai rezistente: eu unul ti-as recomanda LG optimus L3 sau L5 si sunt la sub jumamtete de pret fata de S2, mai poti opta pentru iPhone 3GS la second carel gasesti in jurul sumei de 500 ron, Nokia seria touch and type....sunt multe optiuni la pretul 300-500ron

| baime explică (pentru hashu1985):

Hashu1985, eu imi ingrijesc mereu lucrurile personale... Cu touchsreen nu prea as vrea. Adica mi-e frica sa nu se strice touch-ul. Care crezi ca ar fi mai bun Nokia c3 sau galaxy y? Adica eu trimit ft multe mesaje si mi-e sa nu se strice. Multumesc

| hashu1985 a răspuns (pentru baime):

Touch-ul in 99% din cazuri se strica de la umezeala sau lovituri nu de la scis mesaje sau utilizare intensa daca aceasta este corespunzatoare.Intre cele doua eu as lua Y...e mai din zilele noastre happy

| baime explică (pentru hashu1985):

Aha... Multumesc mult pentru sfaturi...

| hashu1985 a răspuns (pentru baime):

N-ai pentru ce! oricand pot, ajut!

| baime explică (pentru hashu1985):

Hashu1985, inca ceva. Imi poti spune cat tine bateria la Samsung galaxy y? Multumesc.

| hashu1985 a răspuns (pentru baime):

In general intre 1 zi si 3 zile in functie de cat de mult te joci pe el... daca stai pe net mult, nu duce mai mult de o zi, daca-l folosesti ca telefon strict, duce si la 3-4 zile

| baime explică (pentru hashu1985):

Hashu1985, eu nu stau deloc pe net, nu ma joc pe el... Doar trimit mesaje, vorbesc la el si ascult muzica... In acest caz cam cat ma tine?

| hashu1985 a răspuns (pentru baime):

Probabil 2-3 zile