| edyutu a întrebat:

Merita sa cumpar un iphone sau un galaxy s3 de la second hand sau mai bine cumpar un telefon nou de 1100-1200 lei? Si va rog sa-mi spuneti ce ati lua voi de bannii astia pentru ca chiar nu stiu ce sa factongue

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Sincer, eu nu m-as risca cu un telefon SH. Pur si simplu nu sti ce defecte a avut, ce a facut posesorul cu el, daca l-a dus vreodata la vreun service GSM si are probleme ascunse si asa mai departe.
Prefer intotdeauna sa cumpar ceva nou, macar daca il stric sau are ceva, sa fie facut de mine.

Astfel, recomandarea mea pentru tine e asta: http://www.mediadot.ro/......plex-black

De ce e asa bun? Pai are un procesor cu 4 nuclee, quad-core, are un ecran mare de 4, 7 inch adica 12 cm, are camera foto de 8mp cu 4x zoom, are 1GB ram care sunt arhisuficienti orice ai face, are 16GB stocare (enorm...) si o placa video integrata cu care te poti juca orice. Pe scurt, cel mai ieftin quad-core de super calitate.
Iar pretul la MediaDOT este foarte-foarte bun.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de acest super telefon.

Bafta si sanatate!

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca vrei 2 in 1 urmareste asta:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| Awesoman a răspuns:

Eu sunt contra SH.
Mai bine iti cumperi un telefon nou cu care faci tu ce vrei. Nu poti stii ce defectiuni are telefonul de la Second Hand. Poti sa-ti cumperi linistit un Samsung Galaxy S3 Mini sau un Samsung Galaxy Pocket.
Sper ca te-am ajutat. Bafta.

| davidtm a răspuns:

Eu as alege, second dar stii ca ai un lucru bun, nu sa alegi unul nou, si cu perfomante mai slabe.dar ai grija de unde cumperi SH.
sau in bani astia poti sa cumperi galaxy s2, eu il am sunt foarte multumit de el.
eu zic totusi sa-ti iei s2 nou.

| edyutu explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri! M-am convins ca nu merita sa iau sh. Cred ca voi merge pe un LG optimus 4x hd.

| SpecialistIT a răspuns (pentru edyutu):

Chiar merita, crede-ma. Cat despre MediaDOT, doar de bine, iti recomand. Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa il stapanesti sanatos si cu placere. Bafta!

| edyutu explică:

SecialistIT si tu ai acest telefon? L-ai luat de pe mediaDOT? Spune-mi si mie cum se comporta telefonul si mai ales spune-mi despre meduaDOT ca nu am mai auzit de ai pana acum. Pretul lor de 1240 lei este pretul final nu?

| SpecialistIT a răspuns (pentru edyutu):

Da, normal, este pret final, cu TVA si toate cele. Nu ai auzit de MediaDOT? Doamne... E unul din cele mai mari magazine de la noi si singuru' magazin cu profil de gaming. Oamenii sunt seriosi, parolisti, se misca rapid si sunt amabili. Nu pot si nu vreau sa te mint ca am multe comenzi la ei, caci am doar 3, dar au fost toate in regula si recomand.
Cat despre telefon, este totusi de la LG, o firma consacrata, nu e tocmai un Allview sau mai stiu eu ce telefon facut pe vapor in pauza de masa a marinarilor. In al doilea rand, are memorie ram suficienta, un ecran super calitativ, ai placa video integrata reusita care-ti va duce orice joc si cel mai mic pret pentru un quad core foarte rapid.

| edyutu explică:

O ultima intrebarebig grin Transportul costa?