| MaryBăă a întrebat:

Stie careva daca sunt doua tipuri de iphone 3? Am inteles ca e unul original si unul 3G! Mă rog, daca este asa, care este mai bun?

Dau fundiță :*

9 răspunsuri:
| tinka1 a răspuns:

Eu am avut toate modele de iPhone, 2, 3, 3GS, 4, 4S si deja 5, cel mai mult mi-a placut 4S si 5. Din cele 2 modele iPhone 3 cel mai bun e 3GS ai mai multe posibilitati. Dar mai bine ia-ti sau 4S sau 5winking Fundita ^_^?

| Metin2RoBestWarBoss a răspuns:

cel mai bun e 3GS Fundita (daca dai e a doua plzz sa am si eu macar unahappy

| ImNotAfraidAnymore a răspuns:

Este unul 3G si unul 3GS.
Mai bun e cel 3G.

| MaryB?? explică (pentru Metin2RoBestWarBoss):

Mai da un raspuns ceva pentru ca nu merge sa dau fundita iar u chiar mi-ai fost de folos big grin

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

3G este mult mai bun poti face mai multe cu el, dar tin sa te informez ca exista si 3GS. Sper ca te-am ajutat numai bine

| Metin2RoBestWarBoss a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Ba nu e 3GS

| MaryB?? explică (pentru AAALEXAAANDRUUUUU):

Poi si cum pot sa le deosebesc ca si eu am unul dat nu stiu de care e laughing

| Rockefeller a răspuns (pentru MaryB??):

Pe iphone 3g merge upgradat iOs(sistemul de operare a iphonului) doar pana la versiunea 4.2.1 si are camera de 2 mp, pe cand iphone 3g S merge upgradat pana la iOS 6.1.3 si are camera de 3. 15mp
Deci avantajos e 3g S deoarece merg toate aplicatiile noi, 3g aplicatiile nu merg(cum am zis mai sus nu merge upgrt mai mult de 4.2.1 si aplicatiile necesita 4.3.1,e o chestiune de marketing ca utilizatorii sa lase iphonurile vechi pentru a cumpara noile versiuni)(alea din iphone store)
Sper ca ai inteles si te-am ajutat, numai bine!

| tinka1 a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Care 3G e bun? Mai bun e, 3GS. Am o colega si are 3G, e un nimic deja. Nu poti download-a multe aplicatii, nu poti sa pui o poza de background in meniu si multe altelewinking