| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Știți și voi că Orange oferă 50 GB net gratis 4G. Problema e că prima oară când am vrut să îmi activez cei 50 de GB a zis că numărul meu de telefon e suspendat, nu știu ce. Apoi am primit mesaj că am primit cei 50 de GB 4G și nr. meu nu mai era suspendat. Chestia e că nu e 4G ci H+ pentru mine. Toți ceilalți care și-au activat această opțiune au 4G+(și telefonul meu suportă) dar acum am H+ și e foarte rău netul. Îmi puteți spune vă rog care e problema. Dau fundă la cel mai bun răspuns. happy

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai optiune de 5 euro sau mai mult activa?

| MValentin a răspuns:

Suna la *100# si activeaza de acolo 4g, sper sa fie asa la digi merge acest lucru

| Alexandru390 explică (pentru Wr3nch):

E gratis sau tot trebuie să îți încarci numărul. Deoarece eu sunt în perioada de grație și cred că de asta nu merge dar tot am internet. Adică nu îl am 4g dar merge să mă uit pe YouTube și google etc doar cu datele mobile.

| Wr3nch a răspuns (pentru Alexandru390):

Trebuie optiune activa ca sa mearga 4g. Eu asa stiu.