| alexalexx98 a întrebat:

un prieten a vrut azi sa imi instaleze un Android mai bun pe telefonul meu Samsung galaxy y Duos S6102 si acum nu mai merge adica porneste dar apare numai imaginea aia cu numele telefonului. Ce as putea face acum sa imi pot porni telefonul?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Androidul instalat de fabricant e cel mai optim pentru terminalul respectiv. cei de la Samsung au sa-ti instaleze softul ce l-ai avut, bineanteles contracost. chiar daca e in garantie, nu o sa te mai acopere garantia. e un proverb vechi si nu vreau sa te simti jignit. toti gresim. suna cam asa ceva "domnia si... se plateste".

3 răspunsuri:
| r3flexe a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un magazin de telefoane si sa ii ceri sa se uite la telefonul tau

| AvM94 a răspuns:

Daca vrei sa nu platesti mai ai o sansa care poate, poate o sa mearga. Pune-l sa caute soft pentru telefonul tau, dar softul official sa fie, nu toate prostiile. Doar daca stie si prietenul ala al tau. Ii bagi softul iar si vezi poate merge. P.S Softul unui telefon se instaleaza cu programul Odin.

| darrio2007 a răspuns:

Resoftare de pe site oficial Samsung sau la un service contra cost.De acord cu gelu1970.