| Ioana0002 a întrebat:

Buna, vreau sa imi resetez iPhoneul! Dar după ce l-am resetat si intru in el imi cere contul ICloud cu parola si tot? Pentru ca imi e ca nu o sa ma mai lase sa intru in telefon ca pe iCloud am numărul vechi de telefon? Sau imi fac alt cont de iCloud?

3 răspunsuri:
| f2ff2fl12f a răspuns:

Îți va cere, te conectez i cu acel cont. Nu are legătură numărul sau altceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de resetare, intra in contul tau de iCloud si trece si numarul nou.
Iesi- si intra din nou in cont, sa verifici daca noul numar a ramas memorat.
Dupa resetare nu vei avea problema cu telefonul sau cu contul.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Iti trebuie contul de iCloud pe care e activat acum "find my phone"
asa ca ori dezactivezi "find my phone" si dupa aia poti sa pui orice cont de iCloud vrei
ori il resetezi si bagi parola la contul pe care e acum
ORI NU il mai resetezi deloc (daca nu mai ai parola) pentru ca dupa aia nu mai poti porni telefonul fara parola aia, si poti sa il vinzi ca piese de schimb ca la altceva nu mai e bun