| dragosbosss1567 a întrebat:

Buna ziua am achizitionat un iphone 5 de la domo venit din america. IN el am gasit un nano sim american Intrebarea mea este daca trebuie sa il decodez in Romania sau pot sa ii pun un nano sim Vodafone? Cel mai bun raspuns primeste funda!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Daca tu deja ai un nr de telefon mergi la compania la care ai acel nr si aia or sa iti dea un nano cu acelasi nr.deci poti folosi telefonul oriunde in lume, daca este deblocat bineintels.dar daca telefonul vine din america sigur este blocat.ei mergi pe ebay america si acolo gasesti balamuc firme care deblocheaza telefoane cu 2-4$.doar trebuie sa le spui IMEI-ul telefonului si aia e tot.nici nu iesi din casa macar. vorbesc aici de factory unloack. daca cineva spune ca nu stiu cit trebuie sa platesti vorbeste prostii.bine acum trebuie sa ai adresa pe ebay, dar asta oricine poate sa isi faca.ramine cum sa platesti, adica iti trebuie card.se plateste cu card doar. dupa ce deblochezi vei avea un telefon liber de orice.eu am deblocat deja vreo 5 iphoane pina acum.sar putea ca la iphone 5 sa te coste ceva mai mult, dar gasesti si cu 2$. intra pe www.ebay.com si cauti.deci nu gtreb neaparat sa il decodezi in Romania sau la un service care sa te jupoaie de bani. daca vrei detalii ma gasesti pe aici.stiu ca multi or sa ma injure dar asta e.ma refer la cei care au service de telefoane calculatoare.deja sau luat unia de mine cum, de ce ma bag eu.