| iulianche a întrebat:

Am o problema cu un telefon de al meu numit LG E435
LG Optimus II Dual Sim nu imi mai merge când îl deschid de la power imi spune doar (Download Mode) Modul de Descarcare sau ecranul clipind rosu.Ce ia-si putea sa fac sa scap de un (Recovery mode) instalat de mine el se numeste (TWRP LG G3).Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Scuze ca iti spun asta dar nici tu nu te prea pricepi bursuc001. Adica la cate intrebari am vazut ca ai raspunzi doar acest raspuns il dai. Nu te supara da asta e adevarul.

Cat pentru tine iulianche am o veste buna. Daca telefonul tau intra in download mode il mai poti salva.
Trebuie sa procedezi in felul urmator:
1. Descarca pe pc driverele specifice pentru telefonul tau si programul "LG flash tools".
2. Descarca de pe xda sau de unde gasesti kdz-ul pentru telefonul tau(adica firmweareul stoc pentru telefonul tau).
3. Dupa ce ai descarcat dezarhiveaza-l si da-i copy-paste in programul LG g flash tools acolo unde scrie versiune kdz sau ceva asemanator dupa care da-i cse flash
4. Conecteaza telefonul la calculatro(acesta trebuie sa fie in download mode) si incepe flashuirea
5. Gata acuma astepti sa termine de isi rescris softul si sa booteze.
Bafta! P.S nu mai incerca sa instalezi revoveryuri sau romuri care nu sunt compatibile cu telefonul tau ca o sa iti arzi placa de baza.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai ai ce face, îl duci la un Service pentru resoftare!
Iar tu lasă-te de "meserie" că NU prea te pricepi sad

Toate cele bune!

| Roxin a răspuns:

Ai pus ROM de G3 pe un Optimus 2? Pe bune?