| anonim_4396 a întrebat:

Am o replica Iphone 4s 1.1 1microsim si am o problema cu instalarea de jocuri si aplicatii...De exemplu daca vreau sa descarc o aplicatie java de pe getjar se descarca si apoi scrie The app cannot be verified sau not enough memory desi memoria telefonului este de vreo 40mb.Mentionez ca sistem de operare este JAVA. Ajutor ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

The app cannot be verified, cauta sa verifici de ai o setare la securitate cred, sa poti instala ori ce aplicatie vrei fara a fi verificata.
La mesaju 2 posibil sa nu mai ai loc pentru aplicatiile ce le vrei sa le instalezi, motivul fiind memoria, de acord ai 40 mb insa free cita ai?
Ai card suplimentar instalat, daca da seteaza ca aplicatiile sa se instaleze in memoria card.
Totusi nu te poti astepta la 1oo% compatibilitate cu originalul in functionare la o replica.Bafta.

1 răspuns:
| Trynda a răspuns:

Pai pe o replica de iphone nu o sa poti instala nicio aplicatie prietene. Si sistem de operare Java nu exista. Java e un plug-in.