| AndreDr a întrebat:

Am un Orange Hiro achizitionat in urma cu 2 luni dintr-un Orange Shop de cateva zile nu mai functioneaza corespunzator ce ar trebui sa fac ca sa il trimit in garantie?

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Normal,atunci cand ai ceva cumparat nou si are garantie, cea mai simpla solutie care este si gratuita este sa il trimiti la garantie. Acum mai depinde si in ce sens nu functioneaza corespunzator, daca e problema de soft o poti rezolva si singur in unele cazuri.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru trimiterea acestuia in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.