| rubyadria a întrebat:

Recent mi-am achiziționat pentru telefon un acumulator „nou" de pe okazii.ro pentru. Samsung s7500: hight-capacity gold battery 3, 7V 2450mAh li-polymer. Când am pus-o în telefon era încărcată și m-a ținut vreo săptămână cu toate opțiunile activate ( internet, GPS, bluetooth ) și cu aplicații deschise - scria ca trebuie formatat. După formatare ( ținând din ce în ce mai puțin) a ajuns sa tina ca și aia a mea când era noua ( o zi dacă îl folosesc în continuu, navigând pe net, jucând cate un joc-două ). Aș dori să-mi spuneți ce încărcător să cumpăr pentru ca bateria să țină cum ține la prima pornire.

1 răspuns:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Evident ca trebuie sa cumperi un incarcator original, de la un magazin de specialitate nu de la taraba.Din cate stiu nu mai este valabila chestia ca bateria trebuie formatata sau mai stiu eu ce, trebuie doar sa o incarci bine.