| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
As vrea sa va intreb, ca de ce mi se descarca asa de repede bateria de la acest telefon "UTOK D40XS", telefonul a fost cumparat acum 2 zile, de pe eMag si cand il incarc 100 %, si umblu pe el tine vreo 4-5 ore si atat, foarte repede scade din %, si nu am gasit optiunea de economizare baterie sau ceva de genu, ce sa fac, pentru ca telefonul este nou?

1 răspuns:
| Alexandru_Radu_1999 a răspuns:

O baterie este facuta din invelis de zinc si inca o sumstanta electrolita.Fie substanta aia e putina sau invelisul scapa electrozi.Una din doua