| litere123 a întrebat:

Telefon Xaomi Redmi 9, cumpărat anul trecut în septembrie. De ce, după un an, bateria scade repede? La 2 zile trebuie să-l încarc

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă și-a trăit traiul.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil il tii toata noaptea la incarcat. Sau in timp ce se incarca, stai pe el. Chestiile astea slabesc bateria.

| Ariana131 a răspuns:

Eu am un Huawei de 2 ani aproape și bateria scade repede câteodată, câteodată pot sa stau pe el 2 zile fără sa l încarc. Încearcă sa mergi la un GSM sa ti curețe telefonul sau sa observe dacă bateria a început sa aibă probleme. Sau dacă ai garanție, si de exemplu l ai luat din Altex te poți duce in magazin și sa le spui, îți vor ține telefonul câteva zile ca sa rezolve posibila problema