| Vulpitza_Adytza_1992 a întrebat:

Buna ziua TPU astazi o sa va cer ajutorul pentru ca nu mai pot face nimic. nu mai am nicio idee
Deci am un iphone 3g din Germania e unlocked tot
a fost blocat in recovery mode cand l-am primit
aseara i-am dat de cap cumva si l-am scos din recovery mode
acuma trebuie sa ii fac hacktivarea si nu pot deoarece buttonul de power nu imi merge sad
cum il pot pune in dfu mode fara butonn?
Astept raspunsuri va rog

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Daca butonul Power nu functioneaza nu ii poti face Jailbreak.
Intai trebuie sa ii schimbi folia cu butonul de On/Off care vine impreuna cu butoanele de volum si silentios.
O poti cumpara de pe www.gsmboutique.ro daca te pricepi la montaj, sau daca esti din Bucuresti intra pe www.Servicetelefoane.ro si fa-ti o programare la service.Tot pe www.servicetelefoane.ro gasesti si un tutorial cum sa decodezi iPhone 3G.
Dar in primul rand trebuie sa rezolvi problema cu butonul.