| Inj3ct0r a întrebat:

Am un iphone 7 si nu mai merge home buttonul dupa ce l-am inlocuit, ce pot face?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie desfacut iar si verificate conexiunile, eventual inlocuit din nou butonul.
Sa te rogi sa nu fie de la placa de baza!

| CM7YRE a răspuns:

In functie de locul unde l-ai inlocuit, testeaza-l si pe cel vechi. In multe cazuri se atinge un anumit conector si face "scurt" sau discharge pe placa de baza si "adio senzor". Sau orice alta cauza.

| CM7YRE a răspuns (pentru CM7YRE):

Poate fi si ideea ca "Ios" nu-l detecteaza ca fiind "original", poate chiar e aftermarket, daca l-ai cumparat "de nou". Incearca unul de pe un telefon care nu are touch id-ul activat, si vezi cum merge acela. Sunt multe cazuri "posibile".

| cfrtobias a răspuns:

Sa il duci inapoi sa il faca iar?

| artemidak a răspuns:

Nu îl poți da inapoi după garanție?