| baciu92 a întrebat:

Buna ziua TPU. Vreau sa imi cumpar un telefon online de pe Emag, dar nu stiu cum sa fac sa il platesc in rate..Acolo imi da sa platesc toata suma..Cum fac? Dau funda

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cum cumpăr cu credit online?
Pas 1: Adaug produsul/produsele dorit(e) în coş, selectând butonul "Adaugă în coş" din pagina produsului
Pas 2: Completez cu datele mele de facturare şi livrare. În secţiunea "Modalităţi de plată" selectez butonul "În rate", selectez institutia financiara dorita si apoi butonul "Trimit comanda"
Pas 3: Completez formularul de solicitare credit şi selectez butonul "Trimite"
Pas 4: În scurt timp, vei fi contactat de către un operator al instituţiei financiare selectate în vederea verificării sau completării cererii de credit

Atenţie! Dacă coşul de cumpărături conţine produse care nu sunt pe stoc, pentru finalizarea comenzii vei fi contactat de către un consultant de vânzări eMAG. În acest caz, începerea procesului de creditare se face după primirea produsului în stocul eMAG." - SURSA :
http://www.emag.ro/info/finantare-in-rate-prin-ecredit#tabs-cetelem

Toate cele bune.