| anonim_4396 a întrebat:

BUNAAAA!
Dacă merg la amanet cu telefonul meu, pot face schimb cu un alt de la amanet? Gen sa-l dau pe al meu și să-l primesc pe celălalt

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti face schimb la amanet, doar primesti ceva bani pe el.

| Simpatic a răspuns:

Nu am idee daca amaneturile de electronice fac si schimburi...
eu nu am auzit asa ceva, cumva nu este in sfera de reguli ale amaneturilor
cum a zis dragobeta, la amaneturile de electronice se vinde sau se cumpara!

| johnnny123 a răspuns:

Poți cel mult să-l vinzi pe al tău la amanet, și să cumperi alt telefon de acolo. Dar cu siguranță vei ieși foarte prost din afacerea asta. Amanetul îți va oferi un preț de nimic pe telefonul tău și își va pune un adaos substanțial la telefonul pe care vrei să-l cumperi.

| Dragobeta a răspuns:

Procedura este ca il vinzi si cumperi altul. Dar tu dai doar diferenta. Nu se fac schimburi.

| MihaiMB a răspuns:

Nu se fac schimburi.