| AAme23 a întrebat:

Buna, people!
Recomandați-mi si mie un telefon bun pana in 1000 lei, stiu ca nu e o suma exagerata, dar atat a putut sa strângă persoana in cauza, deci abțineți-va de la comentarii rautacioase.
Multumesccc! happy

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa intre in magazin si sa cumpere, nu de pe olx sau de la smecheri, ca ia teapa, ca sunt si telefoane mai ieftine, dar decente, pentru toate buzunarele.

| AAme23 explică (pentru Violleta2022):

Bineînțeles ca de la altex, totusi sa si l ia de bun

| Violleta2022 a răspuns (pentru AAme23):

Un telefon nou-nout nu are de ce sa nu fie bun.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Xiaomi Mi 10T Pro SH.

| NLS a răspuns:

In 1000 RON, eu as lua asa ceva:

https://www.pcgarage.ro/......na-la-980/

Am cumparat pentru cineva Motorola G32,
e un telefon ok, dar la poze sta rau.
As pune, destul de rau.

MAi degraba as incerca modelul superior, G52.
Sau poate, Realme 10.

La Motorola pe mine ma deranjeaza o chichita, desi nu e mare lucru.
Atunci cand activezi-dezactivezi WiFi-ul, mai trebuie sa tragi suplimentar de un slider stanga dreapta (e undeva in partea de jos, si are textul Done daca nu ma insel).

Alte alegeri mai bune din punct de vedere al camerei nu o sa gasesti sub 1000, iar ca telefon smart, surfing, etc, aceste 2 modele sunt arhisuficiete.
Daca doreste poze mai bune, mai trebuie sa stranga cateva sute.

Sau se poate uita pe piata SH dupa un Realme sau Samsung de anul trecut.
Obligatoriu cu baterie de 5000mAh, mai ales cele SH.

| AAme23 explică (pentru NLS):

Multumesc mult, deja are g32 ul, dar e extrem de prost pe touch, si etclaughingIi cam face probleme, din acest motiv vrea sa l schimbe, util sfatul oricum, multumesc!

| NLS a răspuns (pentru AAme23):

Sunt mari sansele ca G52 sa aiba acelasi touch, desi are un cu totul alt tip de ecran (G52 are Amoled, G32 are ecran IPS).

Totusi, am pus mana pe 3 telefoane G32 pana acum, si niciunul nu mi s-a parut ca ar avea probleme cu touch-ul.

Mai degraba camera foto mediocra m-a cam deranjat, dar pentru pretul acela, e bun.

Daca caut mai bine, s-ar putea sa gasesc si vreun model cu camera mai buna, dar cu rezolutie mai mica, sau cu doar 4GB RAM,
caracteristici care vor face telefonul fie sa mearga prost, fie sa afiseze urat.

De ce nu il duce la reparat, sa constate service-ul daca e normal sa raspunda in halul acela?
Cum spuneam, telefoanele pe care le-am butonat eu, mergeau bine.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Realme 9 ar mai fi de trecut pe lista, nu stiu cum nu a aparut la filtrarea trecuta.

Sfatul meu e sa mearga in Altex ca acolo se pot si testa, si sa vada daca nu au expuse Realme 10 sau 9.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai la ce ii trebuie? Urmărește ceva anume sau vrea doar un telefon și atât?
Și pentru cine e? Copil sau pentru un adult?

| AAme23 explică (pentru Hyperion7):

E adolescenta de 17 ani, urmareste sa mearga decent, de la touch, la rularea aplicatiilor.

| Kozi a răspuns (pentru AAme23):

"E adolescenta de 17 ani, urmareste sa mearga decent, de la touch, la rularea aplicatiilor."
Eu aveam nevoie de asa ceva. Am mers in Auchan si am spus ce vreau. Mai ales baterie mare voiam eu. Am luat un Redmi (Xiaomi) cu putin peste 500 lei. Merge trasnet. Daca mai gaseste, il recomand.
Acum depinde si in ce retea are cartela de telefon.

| adryang78 a răspuns:

Eu am un Motorola g3 de vreo doi ani și sunt extrem de mulțumit. A fost cam 750 de lei atunci când l-am cumpărat.

| literallythesamebruh a răspuns:

Recomand Realme 10. Este un telefon de buget foarte rezonabil, iar pe eMag poate fi găsit chiar și cu 256GB memorie. De asemenea, poți lua și Galaxy A34, însă nu va avea performanțe atât de bune. Totuși, are câțiva ani buni de actualizări, display AMOLED și camere decente.

| nevermind1234 a răspuns:

Dacă itra pe eMAG, sau altex si da search in categoria telefoane, poate ordona rezultatele cu preț crescător ca să le vadă pe cele mai apropiate de buget și să citească review-urile la fiecare. Sau in orice alt magazin online unde se poate orienta după părerile altor utilizatori, si apoi decide de unde sa cumpere/comande. Persoana in cauză știe cel mai bine ce așteptări are de la un telefon. asta cu "telefon bun până in 1000 ron" e prea generic.

| LeoD10 a răspuns:

Mai pui un pic si iei un telefon cu ecran Super Amoled
https://altex.ro/......SMTA341VI/