| anonim_4396 a întrebat:

Bune TPU,am o problema cu telefonul, ieri l-am spart accidental si s-a dus si touch-ul, stiu ca garantia nu mai e valabila daca s-a spart, intrebarea e cam cat va sta in service si cat ar costa? (E Nokia lumia 520 si service-ul ar fi la Orange) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut georgiana700,

Costul reparatiei iti poate fi oferit doar de catre colegii de la service, iar termenul mediu de reparatie este de 5-7 zile calendaristice. Termenul maxim de reparatie este de 15 zile calendaristice, in situatia in care nu exista piese pe stoc sau terminalul necesita teste suplimentare.

Cu prietenie,
Orange Helper.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Statul in service poate dura oricat. poate dura 5 zile, poate dura 2 saptamani.
touchscreenul costa undeva intre 49 si 130 lei
display-ul din spatele touchscreenului poate fi undeva la 58.
si mai incluzi si manopera. care variaza de la magazin la magazin.

Tu du-te cu tot cu garantie sa iti zica aia daca intra sau nu in costuri. poate merge.

eu am avut un laptop care l-am scapat si avea garantia expirata de 1 saptamana so tot l-au facut