| TheMatz a întrebat:

Care e faza cu apelul de urgenta atunci cand uiti modelul de deblocare la telefon?

Răspuns Câştigător
| username97 a răspuns:

Deci, apelul de urgenţă are rolul de a putea fi accesat în cazuri estreme. Adică, dacă se întâmplă ceva şi ţi-ai uitat modelul de deblocare, sau dacă ai păţit tu ceva (Doamne fereşte!) şi eşti cu cineva, pot folosi telefonul tău, Dacă nu ştiu modelul tău de deblocare, măcar pot suna la 112. Atenţie, acest apel de urgenţă poate fi folosit doar când este o urgenţă, adică doar dacă apelezi la 112.

3 răspunsuri:
| CatyElla a răspuns:

Pur si simplu daca ai nevoie sa dai telefon la politie, ambulanta ETC. sa poti telefona mai usor la 112. In momente de urgenta nu ai nevoie sa astepti nu stiu cat ca sa ti se deblocheze telefonul.

| maria_7379 a răspuns:

Pai poate ai o urgenta si vroiai sa intri pe telefon si tiai uitat modelul telefonul iti da voie sa dai apelul la 112 in caz de urgenta

| DeeaVonP a răspuns:

Daca iti uiti modelul de deblocare de la telefon nu poti face nicio actiune decat sa suni la 112 (politie, ambulanta, pompieri etc.)