| byCV9 a întrebat:

Care e mai bun iphone 5 sau Samsung galaxy sIII?

Răspuns Câştigător
| alienkros a răspuns:

Te rog citeste CU ATENTIE raspunsul meu: acesta va fi structurat in cateva etape:1.prezentare 2.design 3.performante 4. aplicatii
5.PARERE PERSONALA

1. PREZENTARE
Iphone 5 este un telefon de la Apple care a fost lansat in luna octombrie 2012

Samsung galaxy s4 este un telefon lansat in martie 2013

2.DESIGN
Pe cand Samsung alege un design simplist, construit din plastic in mare parte, Apple a ales un design elegant, care se simte bine in mana, insa cam pretentios.Acesta are SAFIR in jurul camerei. Ce sa mai, Iphone castiga detasat aceasta runda

Performante:
Samsung foloseste un procesor cu 4 nuclee
in timp ce Apple foloseste unul cu doua nuclee... Cea ce nu inteleg unii este ca asta nu conteaza.Samsung foloseste procesor mai puternic pentru a face fata sistemului de operare cu foarte mult lag. APPLE nu are motive sa foloseasca asa ceva pentru ca sistemul lor de operare e mult mai stabil(NO LAG).nu mai zic de camera(iphone net superioara)

Aici este parerea personala a fiecaruia: Samsung bate la specificatii pe hartie, iar Apple foloseste exact atat cat trebuie fara lag

4. APLICATII

Aici castiga SAMSUNG DETASAT, pentru ca are foate multe aplicatii(cu aprox 300.000 mai multe ca Apple), dar multe sunt virusate(ma refer la FOARTE MULTE). Dar poti sa iei la jocuri APK-UL de pe net si atunci jocurile platite le iei gratis

5.PARERE PERSONALA
Dupa mine as megre pe APPLE( asta am si facut, am un iphone5) dar depinde de fiecare...

Iti doresc succes la alegerea telefonului potrivit. Daca ai intrebari sa imi lasi mesaj.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S3 I9300, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......3_2141.php

Toate cele bune.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

IPhone-ul 5 bate s3 din toate punctele de vedere.

| maryusmono a răspuns:

Iphone 5 dintre astea doua. DUpa cum poti vedea si la specificatii aici: http://bit.ly/12b8aGF performantele iphone 5 depasesc cu mult pe cele ale unui Samsung Galaxy S3.

Totusi sa nu uitam ca si pretul este mai mare. Acum alegerea este a ta...

| LastMimzy a răspuns:

Dupa parerea mea Samsung bate Iphone la aplicatii

| gabytza007 a răspuns:

Pentru jocuri, aplicatii si altele Samsung
iar pentru net iphonewinking