| kar1GaNNN a întrebat:

Care procesor e mai bun la telefoane?
Single-Core, Quad-Core sau Dual-Core?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Quad-core ( 4 nuclee), dual core ( 2 nuclee), single-core ( 1 nucleu ). Deci quad-core si la telefoane si la pc-uri. Si apropo s-a facut si octa-core ( 8 nuclee). Bafta!

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN explică (pentru Sn4k3):

Multumesc de acest raspuns, m-ai lamurit acum frate!

| Sn4k3 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Cu placere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Procesorul Quad-Core este mai performant decât celelalte!

Sau, dacă vrei altele mai PERFORMANTE decât Quad-Core, atunci ai : Hexa-Core, Octa-Core, etc.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Quad-core fiindca are 4 nuclee, dar depinde şi pentru ce folosesti respectivul telefon. dacă nu obişnuieşti sa folosesti aplicatii prea pretenţioase poti folosi şi dual -core ..mna... nu stiu.