| NuStiuCeva a întrebat:

Care stie aplicatii misto pentru smarth phone!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remember the Milk

Este o aplicatie gratuita care te ajuta sa nu uiti, practic, mai nimic. Poti sa folosesti aplicatia chiar daca ai sau nu internet, aceasta functioneaza si fara internet pentru unele atributii. Aceasta inmagazineaza o sumedenie de caracteristici, precum reminders, poate determina daca o actiune sau un task a fost finalizat sau e incomplet si poate sorta dupa prioritate fiecare lucru pe care vrei sa il stabilesti.

Vlingo

Poate fi asistentul tau virtual. Pur si simplu vorbeste cu Vlingo si acesta te va ajuta sa iti desfasori activitatile mai usor si mai repede. Poate inlocui, de fiecare data cand vrei sa scrii pe smartphone, printr-o comanda a vocii. Vrei sa iti suni prietena, spune-i numele si el o va face. Acopera functia de mesagerie, apeluri telefonice, update-urile in social media, cum ar fi Facebook, Twitter si notitele personale.

RunKeeper

Foloseste tehnologia GPS instalata in smartphone-ul tau pentru a urmari activitatea fizica pe care o faci si iti ofera rezultatele de fiecare data cand ii dai drumul, ba mai mult iti face si comparatii cu datele anterioare. Daca alergi, cu aceasta aplicatie poti calcula distanta, timpul, ritmul, ruta sau elevatia jogging-ului. Astfel iti poti crea o istorie, cu ajutorul acestei aplicatii, care sa te ajute si sa te stimuleze pentru mai bine si mai mult sport pe viitor, un lucru foarte sanatos pentru tine.

Calorie Counter

Daca tii o dieta de slabire, de ingrasare sau doar vrei sa te mentii, atunci aceasta aplicatie te ajuta sa faci acest lucru. Introduci datele pe care ti le cere, greutatea, inaltimea, iar apoi iti faci singura un plan de dieta cu ajutorul retetelor (50.000) pe care le stocate aplicatia. De-a lungul timpului iti va fi arhivata fiecare adnotare legata de dieta pe care o urmezi. Iti monitorizeaza cei mai importanti parametri ai sanatatii, tensiune, starea de spirit, nivelul zaharului in sange si ti le prezinta schematizat prin diagrame sau statistici.

Bump

Aceasta este una dintre cele mai amuzante aplicatii construite din punct de vedere al functionalitatii acesteia. Deoarece smartphone-urile pot trimite materiale prin bluetooth doar intre acelasi tip de smartphone, acesta aplicatie vine in ajutor. Literlamente, trebuie sa dai pumn in pumn cu celalalt telefon pentru a transmite informatiile in celalalt telefon.

Layar Reality Browser

Este o aplicatie care descopera pentru tine informatii despre locurile din jurul tau. Aceasta aplicatie foloseste tehnologia "realitatii augmentate" (AR), Layar afiseaza informatie in format digital, numita "straturi" pe campul vizual al telefonului. Aceasta iti poate spune ca fel de restaurante se afla in zona acoperita de raza vizuala a telefonului, daca optiunile pentru transportul in comun.

WorldMate

Este aplicatia fara de care nu te poti simti linistita si relaxata in vacanta, deoarece aceasta aplicatie face totul in locul tau. Iti ofera acces deplin pentru orice nevoie pe care o ai pentru a-ti pune la punct planurile de vacanta. Poti verifica ultimele up-date-uri pentru zboruri, hoteluri sau poate doresti sa iti inchiriezi o masina. Iti arata rute pe harta si face conversia banilor, iti arata vremea si timpul din fiecare colt al lumii.

Global Navigator

Nu ai nevoie de un GPS aditional, poti folosi telefonul tau pe post de navigator. Te ajuta si iti indinca cele mai scurte rute, iti redirectioneaza ruta daca ai ratat sa o iei la dreapta, iti ofera si posibilitatea rutei pentru transportul in comun pentru autobuze, dar si la pas. Iar pentru a vizualiza harta ai posibilitatea de a vedea si imaginea prin satelit.

Kindle

Aceasta aplicatie este utila pentru persoanele carora le place sa citeasca, deoarece aceasta este caracteristica de baza a aplicatiei. Ba mai mult, iti ofera posibilitatea sa citesti primul capitol din cartile stocate in biblioteca Kindle, in caz ca nu te-ai decis daca vrei sau nu sa achizitionezi acea carte. Te ajuta cu definitii pentru cuvinte pe care nu le intelegi si iti permite sa subliniezi anumite pasaje peste care poti reveni ulterior.

Shazam

Esti intr-un local si incepe sa cante o melodie pe care o placi mult, dar nu iti vine in minte cum se numeste, ei bine, Shazam iti spune numele si formatia sau solistul care interpreteaza aceasta melodie. Trebuie sa iti tii telefonul aproape de locul in care provine melodia si afli cum se numeste.

http://www.iaplicatii.com/category/aplicatii/

| awspam a răspuns:

Stiu eu una nu ai nevoie sa o descarci, doar stingi si aprinzi telefonul, FACE LUMINA, lanterna are?

| Zdog a răspuns:

Buna, uite lista mea de aplicatii favorite pentru IOS cat si ANDROID
1 Flappy Birds (il gasesti pe google pentru ca pe google play si appstore jocul a fost retras )
2 Minecraft PE e un joc la fel ca minecraft versunea de pc doar ca are niste lucruri in minus ( il gasesti in appstore si google play dar din pacae e cu bani )
3 SoundHound e o aplicatie care cand pui o melodie el o deteceaza in 5 secunde si iti da si versurile
4 Fruit ninja e un joc cunoscut de toti nu-i mai trebuie descriere
Astea sunt aplicatiile mele preferate

| Anonim693 a răspuns:

Flappy Birds laughing Glumesc, unul chiar foarte util e Shazam. Afli cum se numeste orice piesa. Sau acela pentru navigatie care l-au folosit cei ce s-au prabusit cu avionul langa Belis. big grin iti poate salva viata laughing

| SonicTheHedgehog a răspuns:

WhatsApp Messenger, Clean MASTER, Skype, Viber, Shazam, Zedge, Google Earth, Battery doctor, Juice Defender, Du battery Saver, Google chrome, Firefox browser, opera mini, Tango, Sound Cloud, Bancuri, Tumbrl, Best Vines, 9GAG, Zonga, SoundHound, Clean Master, AVG Memory & Cache Cleaner, Launcher, Pixlr express, Fonduri.

Daca vrei si jocuri : Subway Surfers, Temple run 1 si 2, Beat the Boss 1, 2 si 3, Fruit ninja, jetpack joyride, NBA JAM, Fifa 14, Granny smith, My TOM, Pocket mine, Plants vs zombies 1 si 2, Candy crush saga, Pottery, 100 door 1 si 2, dumb ways to die, TURBO FAST, Animal Escape, Parkour 4d, Sonic dash, Agent dash, angry gran run, rail rush, earn to die, Need for speed Shift, Need for speed Most Wanted, need for speed hot pursuit, Gta 3, vice city si san andreas, Modern Combat, Ultimate Spider-man, Minecraft Pocket Edition, Terrarria, Carma Free, Small Fry, Die hard, iStunt 2, Gravity Guy 1 si 2, Benji bananas, Earn to die, Diversion, Zombie Escape, Block story LITE, Gun strike 3d, Robocop, Stair dismount, Falling Fred, Manuganu, Running fred, sking fred, Dead Triger, N.O.V.A 2 si 3, Pitfall, INTO THE DEAD, Doodle Jump, Angry birds, Hill climb racing, Blocky roads, CSR Racing, Real fotbal, CUT THE ROPE, Pudding Monsters, Bunny run, Moy, Pou, Find Objects, Lep's worlds 1, 2 si 3, BMX boy, Skater boy, Glow hockey 1 si 2, Temple run OZ si Brave.