| morosanu55 a întrebat:

Cartela digi prepaid poate fi utilizata in toate telefoanele mobile 3G care au activata functia 3G/UMTS.
Functioneaza aceasta tableta : Tableta LENOVO TAB 4, 7", Quad Core 1.3 GHz, 1GB, 8GB, Black cu o cartela digi prepaid?

Răspuns Câştigător
| GhostRider24 a răspuns:

Cartelele Digi Prepaid pot fii folosite doar în rețeaua 3G. Iar tableta trebuie să dispună de benda 3G care suportă frecvențele 900Mhz și 2100Mhz.
Citez: " Pentru a beneficia pe deplin de acoperirea si calitatea semnalului Digi Mobil va rugam sa utilizati un telefon mobil compatibil in benzile de frecventa de 900Mhz si 2100Mhz."

Dacă aceasta este tableta care vrei s-o cumperi sau care o ai: https://altex.ro/tableta-lenovo-tab-4-7-quad-core-1-3-ghz-1gb-8gb-black încă nu au fost publicate informatiile cu frecventele suportate in rețea.