| Cumintzel a întrebat:

Cat costa decodare iphone 5s blocat icloud?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ala care sparge blocarea se poate considera milionar.

| mihai69 a răspuns:

Dispozitivele Apple cu IOS 7. x (iPhone 4, 4s, 5, 5s iPad, iPad mini etc), blocate de catre proprietar prin iCloud, NU POT FI DEBLOCATE!
Asta inseamna ca ai cumparat un dispozitiv furat, si acum te uiti la el ca piesa de mobilier.
Mai mult, odata conectat la iCloud (ca s-a blocat), telefonul a transmis deja proprietarului:
- ca s-a blocat (eventual s-a si sters - depinde de setari)
- locatie
Chiar si dupa hard reset, e nevoie de activare pe iCloud (username si parola).
Dacă ai acte la el și tot ce trebuie c să dovedești că ești proprietarul lui de drept, te duci frumos la un service Apple autorizat și întrebi acolo.

| sltlp a răspuns:

Nu exista asa ceva.