| DenimM a întrebat:

Am un iphone 5s blocat icloud, ce trebuie sa inlocuiesc in el sa nu mai aiba icloud si cat ma costa?
Exista vreun link pe youtube cu desfacerea unui iphone?
Funda

3 răspunsuri:
| Andreiu68 a răspuns:

Trebuie sa il duci la un gsm, acolo o sa iti bage un usb in telefon si ce-a lalta mufa in laptop si dureaza cam 2-3zile sa se finalizeze scoaterea iclodului.Nu trebuie sa schimbi nici o piesa in el, trebuie ca parola aia sa fie scoasa, te costa cam 300-350de lei.

| suntserios a răspuns (pentru Andreiu68):

Ai vazut tu cu ochii tai iphone deblocat din icloud? Nu ai vazut ca nici FBI nu a putut si a cerut ajutorul Apple. A fost un intreg scandal...

| CosmiinTezeu a răspuns:

Gresit. Nu se poate scoate iclud nici daca schimba softw. Deci nu incerca ca nu o sa mearga