| Girly97 a întrebat:

Cat de logic ar fi sa cumpar o baterie externa, sa o incarc la priza in camera mea si dupa sa ma joc ore in sir in pat la telefon conectat la baterie?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiu pe cineva care conecteaza o baterie externa la telefon, iar bateria la incarcator whistling
In felul asta butoneaza telefonul pana adoarme, iar dimineata are telefon + power bank incarcate complet.

| anonimg a răspuns:

Poate cineva ar spune ca incarcarea si descarcarea telefonului in acelasi timp ar duce la o uzura mai mare a bateriei telefonului. Dar oricum, o baterie de telefon nu dureaza mai mult de 2 ani. Nici macar telefonul.

| Catrice a răspuns:

Dă valoare cu minus.hee hee

| halogen001 a răspuns:

Probleme posibile:
1-mufa de incarcare a telefonului e supusa permanent unor solicitari mecanice si va ceda mai repede decat in mod normal fiind mai apoi necesara inlocuirea ei in service;

2-curentul dat de baterie daca e mai mic decat curentul consumat de telefon in timpul jocului va lasa bateria telelefonului sa se descarce, chiar daca mai lent si nu va prelungi timpul de functionare a telefonului suficient de mult;

3-bateria externa daca are capacitate mica atunci se descarca repede si nu e de folos.

| cfrtobias a răspuns:

Cum zice CristianaStieTot cumperi prelungitor si incarci telefon, oricum bateria externa nu iti incarca telefon asa repede ca incarcatorul de la telefon

| Gligore2000 a răspuns:

Mi-am cumparat o baterie externa si o tin de rezerva cand nu am la indemana o priza, cand sunt pe teren etc.
O pot folosi oricand am chef, chiar si langa o priza de 230v.
5volti sunt 5 volti indifernt de unde ii iau, indiferent ce gandesc geniile certate cu fizicade clasa a 6-a ca whitesnake99.

| Whitesnake99 a răspuns:

O sa iti faca telefonul praf. Telefoanele nu se incarca la altceva in afara de priza, cu adaptorul de fabrica.

| Frank51 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Ne poți lumina și pe noi ăștia amatori, cum exact se face praf? Ce se întâmplă acolo?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Whitesnake99):

"acum 6 ore | Whitesnake99 a răspuns:
O sa iti faca telefonul praf. Telefoanele nu se incarca la altceva in afara de priza, cu adaptorul de fabrica."

SA MORI TU?!?
deci, eu imi incarc telefonul de 2 ani aproape NUMAI de la bateria externa, dar tu stii sigur ca nu merge, de ce nu ne faci un serviciu si ne lasi, te duci intr-o pestera, iti pui cenusa in cap, etc. ca o imbecilitate mai mare decat ce ai debitat tu... NU AM MAI AUZIT (azi cel putin)

| CristianaStieTot a răspuns:

E mai ieftin sa îți iei un prelungitor sa iti pui telefonul direct la încărcat. Plus ca iti omori bateria la telefon dacă o încarci mereu de la bateria aia externă.