| 1Tarzy1 a întrebat:

Cat trebuie sa las un telefon nou la incarcat? Il las sa se incarce in timp ce este inchis? Telefonul se numeste Umi Rome X si nu as vrea sa ii scurtez viata la baterie inca de la inceput.

Funda!

4 răspunsuri:
| forlucky a răspuns:

Citeste manualul de instructiuni. Il lasi la incarcat inchis 2 ore

| Sabina_Andra_1995 a răspuns:

Cel mai bine si cel mai sigur lucru este sa nu stai pe el in timp ce e la incarcat. ADICA DACA IL TI-I DESCHIS SA NU STAI! ca asa va fi vai de capul lui. si in timp ce e la incarcat, doar daca e foarte important( de ex..mesaje,.) il folosesti daca nu il lasi.nu trebuie neaparat inchis. cand il pui

| octav005 a răspuns:

Normal ar trebui vreo 2 ore. dar depinde de incarcator si telefon. Cu el inchis este cel mai indicat.
dar poti si cu el deschis, recomandat ar fi sa nu umbli pe el cat timp se incarca,

| RandomStudent a răspuns:

Recomandat ar fi sa iti incarti telefonul de la 20% si il scoti cand ajunge la 80%
https://youtu.be/GqGXp7881ew