| Atim a întrebat:

Am un Huawei Mate 10 lite care a inceput să nu mai încarce. Inițial încarcă normal pâna la 90%, dar indiferent cat il lăsam la încărcat nu urca mai sus, apoi a început să nu încarce mai sus de 10%, apoi s-a închis si de atunci a stat câteva zile la încărcat degeaba. El afișează că încarcă, dar nu se mai deschide. Telefonul are si alte probleme, asa ca am hotărât să îmi iau unul nou. As avea cum sa îmi recuperez datele de pe asta vechi? Am încercat să il cobecrez la un calculator, dar trebuie dat din telefon acordul ca sa am asa acces la date. Alte variante as avea?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Se poate dar cu probabilitati mici cu diverse soft-uri gen Wondershare, sau daca ai avut telefonul rootat, sau daca ai activat usb debugging inainte etc. Sau cum spun ceilalti, "la un service".

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Du-te la service schimbi bateria si ramai cu telefonul

| Iote a răspuns:

La un service.

| marinaru777 a răspuns:

Service telefoane te ajuta 100%

| debarasator63 a răspuns:

Cred ca este bateria, dar cel mai bine ar fi sa il duci la un service.