| Docmiau a întrebat:

Ce aplicații folosiți pentru editare foto? (şters obiecte din poză, luminozitate etc.)

8 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Pizap, pixlr

| NLS a răspuns:

Serif Affinity Photo
suporta pluginuri de Photoshop (majoritatea),
si a fost creat cu un singur scop: sa faca concurenta serioasa Photoshop-ului, mai ales variantei pentru MAC.
Si asta pentru doar 55 euro licenta pe viata.

| SkyPilot a răspuns:

Puteti considera gimp.
Este gratis, destul de bine sprijinit de comunitatile GNU si GNOME, destul de bine documentat, exista o multime de extensii, disponibil pe Linux, macOS si Windows. Ca putere este apropiat de Photoshop.
Pe de alta parte nu este usor de invatat, este stufos si destul de lent.
Detalii aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/GIMP

| alina2k18 a răspuns:

Si eu vreau o aplicatie din asta ca sa ma fac mai frumoasawinking
laughing

| RobertMoon a răspuns:

Facetune pentru fotografii tip selfie.

| Crsiti92134 a răspuns:

PhotoShop

| DeliNes a răspuns:

Cel mai des folosesc VSCO sau PhotoDirector, si Snapseed e interesanta dar mai mult pentrh peisaje. Inainte foloseam YouCamPerfect dar acum nu prea imi mai place

| voxis12 a răspuns:

Adobe Photoshop pentru că este cel mai folosit pe plan internațional și cel mai bun.