| LanguageMaster a întrebat:

Ce avantaje are telefonia fixă față de telefonia mobilă?

8 răspunsuri:
| NadiaUvn a răspuns:

Semnal mai bun

| Nectarios a răspuns:

Semnal prin fir, deci mai sigur, decât cel prin sateliți... asta până îți taie cineva firele! Ha

| Iunix a răspuns:

Nu are nici un avantaj, doar dezavantaje.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un avantaj ar fi că poți vorbi fără teama că ți se termină creditul...))
Dezavantaje ar fi mai multe: 1.nu-l poți lua cu tine 2. în lipsa ta, animalul de companie poate confunda jucăria cu cablul 3. când e pană de curent, încetează să mai funcționeze. 4. Uneori nu are ton...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru floresdemayo):

Si ce... telefonia mobile nu are abonamente disponibile? O zici de parca orice telefon mobil functioneaza doar pe prepay

3. telefonul fix nu functioneaza cu curent electric. poate doar cand isi incarca bateria

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru suntserios):

Am făcut referire la telefoanele mobile cu credit, nu cu abonament.
Uite, surpriză! Telefonul meu fix (intra în abonamentul RDS) încetează să funcționeaze când se întrerupe curentul! E... mort, iar dupa revenirea curentului funcționează din nou.
PS Nici tu nu vorbi, de parcă le-ai ști pe toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare avantaj ar fi ca nu te mai suna sau deranjează nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa raspunzi la mesaje de la sotia ta daca esti cu amanta