| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa
Vreau si eu niste avantaje si dezavantaje intre reteaua de telefonie mobila si cea fixa. sau un link ceva
Funditalove struck

1 răspuns:
| DanSor a răspuns:

Telefonia mobila:
- avantaje: tariful in retea este unul redus
-dezavantaje: tariful este mai mare (intre 5-20 eurocenti, depinde in ce retea suni)
Telefonia fixa:
-avantaje: ori suni pe fix, ori in cosmote e acelasi tarif (cosmote-ul fiind al romtelecom-ului)
- dezavantaje: de la fix la mobil sunt cele mai mari tarife practicate de pe piata (acum depinde ce companie de fix folosesti)

PS: exemplele de mai sus sunt orientative, tinand cont ca nu ai fost mai exacta in explicatii... sper sa-ti faci o idee cam care ar fi diferentele. happy