| nyoentox2002 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul asta?
Telefon Mobil iHunt TITAN P8000 PRO 2021, 4G+, 8000mAh, Triple Camera 13MP, 5.5-inch HD+ Gorilla Glass, IP68, 4GB + 32GB, Android 10, Black

60 răspunsuri:
| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Bvcovia face piese calumea, piesa top model e foarte faină

| Bruno92 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Care e piesa favorita?

| nyoentox2002 explică (pentru Bruno92):

TOP MODEL o ador e super faină!
Marko Glass, Bvcovia, Ares fac piese mișto

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Primu e prea mititel! E ok un Telefon sa aiba cam 5, 5 maxim 6 inch

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

M-ai facut sa imi irosesc 15 secunde din viata cu mizeria asta sinistra! Ba copii...https://www.youtube.com/watch?v=RijB8wnJCN0

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca tie nu iti place piesa nu inseamna ca e sinistră, asta e doar părerea ta, fiecare cu gusturile lui.Na nici mie nu imi place ce asculti tu, asa pot să zic si eu ca e de **** nu? Eu am genul meu de muzică și tu ai genul tău!
Daca ai Vedea Ares cum cântă are o voce super mișto!

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tu asculti numai vechituri de acum 10 ani, eu ascult cam ce e nou!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu e vorba de vechituri, e vorba cit de sinistru suna mizeria aia. Si unui porc daca ii pui efectul ala pe voce poti sa zici ca e misto... de instrumentalul facut din mouse nu mai zic sau cit de penibil arata pletosul (nu am absolut nimic cu pletele/pletosii, dar asta arata mega-gay si jalnic).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Asta e voce misto - https://www.youtube.com/watch?v=mbrNWM5sDWo
Astea sunt voci misto si MUZICA (bine, e cover, nu e piesa lor), nu click-click - https://www.youtube.com/watch?v=ErHo_oCkspc
Pina la urma Macanache e de o mie de ori mai muzician decat dubiosii astia care au luat mouse-ul in brate, si-au tras look de pokemoni si efecte pe voce care efectiv ii fac pe toti sa sune la fel.
Sa avem pardon, gusturi inseamna ca mie imi place Metallica si tie Rihanna sau Madonna sau... whatever, Parazitii. Bine, ca o paranteza imi plac si Parazitii, ca sa nu o bagi pe aia ca eu sunt mosneag si nu inteleg chestiile noi. Chiar imi place sa explorez chestii noi. Uite, Dua Lipa mi se pare decenta si chiar are voce, desi cinta spanacuri comerciale fara vreo mare valoare artistica. Insa legat de mouse music-ul asta jenant--- zi-i cum ii zice? trap parca, nu? Asta e muzica in aceeasi masura in care grindcore-ul ala cu piese de 3 secunde e muzica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A, da, si inca o chestie - grindcore-ul la care ma refeream (exemplu - https://www.youtube.com/watch?v=ybGOT4d2Hs8 - are fix 3 secunde) nu e facut din mouse si uneori contine chestii extrem de tehnice.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e genul meu!
Uite asta da artist adevarat si uite asta are voce pură fără autotune!
https://youtu.be/lDEpF4Q73-E

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta e părerea ta, nu le ai cu moda esti boșorog care ascultă melodii din o mie nouă sute două sute toamna!
Ala care spui ca e pletos, alea sunt dreduri, doamne car de invechit poti sa fii, mai putin de 40 de ani nu-ti dau!
Dredurile se poarta, poarta multi artisti, de exemplu Lil Pump are dreduri!
Si ce daca e facut din mouse? Se cunoaste la un Artist dacă știe să cânte sau nu!
Astea care sunt varză pun o gramada de autotune si se cunoaste. Astea care stiu să cânte pun ori putin autotune adica la un nivel mic, ori deloc! Mai toate piesele se fac pe calculator ca să sune bine!
Tu nu ai gusturi esti varză!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Voce pura? Cred ca ai nevoie de casti noi. Si asta e procesata in studio vai de ea...
P.S. Tu din punct de vedere muzical esti ca aia care maninca la mec si cred ca bucataria clasica e vai de ea. Faptul ca am mincat la mec de vreo cateva ori dar il detest nu inseamna ca nu am papile gustative. Eu pot sa ascult un gen care nu e "al meu" si sa il apreciez - de exemplu Rihanna a facut niste live-uri incredibile pe la inceputul carierei, ca sa dau un exemplu. Legat de pampalaii astia pe care tu ii consideri artisti, noi sa fim sanatosi. Eu nu cistig nimic daca tu deschizi un pic ochii si intelegi ce e aia muzica. Tu in schimb, o sa ramii la stadiul bum-bum-bum, ts-ts-tsss, trei cuvinte versuri, mama ce artist!
Serios, chiar ai nevoie de niste casti/boxe noi sau de un consult la ORL.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

A, si inca una ca sa inchei - nimic din ce am mentionat mai sus nu e "genul meu" ci doar chestii care suna bine si sunt mai usor de inteles pentru aia care nu au treaba cu genul respectiv.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Frate asta e parerea ta, daca tie nu iti place asta este partea a doua, Gusturile nu se discută!
Fiecare are gusturile lui si punct! Am incheiat subiectul!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cum, adica daca cineva zice ca Mona Lisa e o pictura geniala nu are voie sa povesteasca si ceva teorie din spatele ei? Uite, eu nu prea am treaba sa zicem cu pictura. Nu ma supar daca cineva imi deschide ochii si imi arata de ce ar trebui sa imi placa pictura x sau y. Sau de ce ar putea sa nu imi placa. Eu ti-am zis sa imi dai un exemplu de omulet care chiar cinta si mi-ai dat link la unul cica voce curata/no autotune. Serios, ce casti/placa de sunet ai? Nu fac misto, si eu pe masura ce am pus mina pe scule mai rasarite am inceput sa descopar din ce in ce mai multe detalii care nu imi erau accesibile in trecut si ascultasem piesele alea de zeci/sute de ori...

| hxneymiilk a răspuns:

Ești sigur/sigură că îți ajung 32 GB? Eu am un A20e, tot 32 are și mi se pare cam puțin. Dar dacă nu ai cu ce-i umple memoria și nu prea te interesează rezoluția, e destul de ok. Și toate cele trei camere au 13 MP? Sau am înțeles eu greșit?

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da frate dar de la 3800mAh pana la 8000mAh... e ceva diferenta intre CAT si iHunt

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Despre ce vorbiti fratilor? iHunt este un telefon de santier si se comporta ca atare, respecta toate calitatile prezentate in reclama. Daca vreti muzica cumparati boxe, despre ce vorbim? Nu vreti sa va faca si crtofi prajiti? Si zice in reclama, "nu este un delefon pentru domnisoare. Deci...fiti barbati.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lukyan):

IHunt sunt chinezarii la o calitate efectiv cum iti e norocul. CAT e un telefon de santier in care chiar poti avea incredere. iHunt-urile... cam la ghici, si nu as pune baza in ele pentru situatii dificile. Ca o paranteza, in curand voi primi un Doogee V20 pentru testare, si ala mil-std-810G si toate cele. Chiar sunt curios cum rezista la tavaleala...

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu am Motorola moto g30, am dat 870pe el si are 6 cu 128!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Daca s-ar reduce totul la citi gigalai de memorie/stocare are, ce bine ar fi... doar ca nu e asa. Oricum, felicitari pentru alegere, G30-ul e un telefon foarte ok la banii aia.

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

IHunt e un telefon foarte bun, eu am unul de aproape un an si sunt foarte multumit de el, luni il iau incarcat plin si ma tine pana vineri si eu chiar lucrez pe santier, frig, umezeala, convorbiri, whatsupp, lovituri, si arata ca nou.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lukyan):

Sint o gasca de modele iHunt. Nu toate sunt facute de acelasi producator, unele sunt mai ok ca altele. Puteai foarte bine sa iei un Doogee sau Blackview rugged, tot cam aia era... si probabil ieseai mai ieftin.

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cerurile si pamantul a fost creat de Dumnezeu, restul in China.

| Lukyan a răspuns (pentru Lukyan):

Samsung, Motorala...pana si Apple sun asamblate in china.

| Lukyan a răspuns (pentru Lukyan):

Sunt multumit ca iHunt P8000 ma tine 5 zile cu tot cu covorbiri, si cu convorbiri mai putine ma tine de luni pana luni.

| nyoentox2002 explică (pentru Lukyan):

In vietnam sau coreea

| nyoentox2002 explică (pentru Lukyan):

Iphone-ul e din Usa si Motorola cred, dar Samsung e din vietnam sau coreea