| nyoentox2002 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul asta?
Telefon Mobil iHunt TITAN P8000 PRO 2021, 4G+, 8000mAh, Triple Camera 13MP, 5.5-inch HD+ Gorilla Glass, IP68, 4GB + 32GB, Android 10, Black

60 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Prețul, care este prețul?

| GabiDumitrescu a răspuns:

De 800 RON pot sa iti iei ceva mult mai serios, ai destule optiuni de la Xiaomi si Oppo...

| Bruno92 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce sa faca cu caramida aia de ihunt laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bruno92):

Sa bata cuie. Au si alea rostul lor, chestia e ca ce se vinde la iHunt e nu prea ok. Vrei caramizi, iti iei CAT.

| Bruno92 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Corect. happy

| Bruno92 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am cumparat castile de la akg se aud demential de bine. De aceea eu imi sustin parerea, Samsung e in tel de top si ihunt fie el si frumos ca design e praf. Specificatiile nu coincid cu realitatea. Am avut xiaomi redmi note 8 cu 48 de megapixeli si nu se compar cu cele de pe s9 de 12 megalixeli asta nu intelege acel individ care tot pe a lui o tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bruno92):

Legat de megapixeli, nu e vorba de brand. E o discutie mai lunga aici, dar e suficient sa iti zic ca am o sapuniera de prin 2006 de 7.2 MP care in unele scenarii se tine la nivel cu telefoane de top din 2020. Mai mult decat MP conteaza marimea senzorului, electronica, partea optica. iHunt si alte astea au specificatii care uneori omit cate ceva, gen camera de 100 MP dar aia sunt interpolati (pe scurt e ca la x W PMPO la combine audio). La partea cu castile ti-am zis... depinde de multe chestii si ce intelegi tu prin bine. Ideea e ca daca asculti muzica simpluta in care nu ai nimic altceva decat bum-bum-bum-bum, ts-ts-ts-ts, ola-lalala, merge. Uite, asculta asta - merge si de pe YT, desi e cam meh calitatea - https://www.youtube.com/watch?v=2wm7vnH4E80 - asta e bas care trebuie reprodus cum trebuie, nu bum-bum-bum.

| Bruno92 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ihunt nu o sa aiba veci i, n vecilor amin sunetul cum il are Samsung in earphone si nici xiaomi cat despre acest model ihunt daca baiatului ii place noi nu il putem obliga ce ii place lui, eu unu nu mi as putea lua o caramida cu atat mai mult ca e de ca ihunt care e no name. Mai degraba mi as lua gen model ca al tau, nu mi-ar fi rusine sa ma afisez cu el. Acum fiecare cu preferintele lui ..eu am incercat sa il ajut. Ca sunt interlolati ca nu sunt ' specificatiile unor teluri ca Allview sau ihunt sunt ok pe foaie acolo dau bine intr-adevar in realitate lasa de dorit, de ce sa mint telul e ok, in anumite privinte cel putin relativ, dar arata horror si el nu o mentionat ca ii trebuie pentru water resistent sau cazaturi sau dust proof. E pur si simplu execrabil ca design. daca lui ii place il poate lua.cat despre castile akg au un suntet beton. Si despre muzica e subiectiv. Eu prefer sa ascult muzica folclorica remixata sau doar folclorica fiind oltean imi place la nebunie in detrimentul genului manele, erau si alea ok la timpul lor acum e o bataie de joc.

| Bruno92 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Genul tau muzical e sanatos pentru urechi daca asculti in casti tip in ear fiindca nu cauzeaza tinitus laughing adica daca asculti gen house pe o perioada indelungata cu volumul dat la maxim iti afecteaza timpanul for ever, cauzeaza si tinitus de ala iar nu scapi pe veci (tiuit in urechi) e mai ok sa asculti la casti over ear decat la cele in ear.

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Manelelor*

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bruno92):

Nu e genul meu, ascult destul de putina muzica de genul ala, insa ascult chestii care au ceva special dpv sonor si care testeaza limitele echipamentului audio. Daca asculti cu volumul la maxim, indiferent de gen, esti timpit. Sau ai scule de rahat. Nu de alta, dar daca as da muzica la boxe la maxim mi-ar pocni geamurile (cauta Fluid Audio FX8), iar pe casti depinde din ce scot sunetul si mai ales IN CE. Cam tot ce ai acum pe piata - inclusiv telefoane/casti Samsung facute pentru Europa au LIMITARE HARDWARE datorita legislatiei europene. Remixuri folclorice/folclorica sunt genuri foarte lejere, suna bine si pe scule de toata jena. La noi nu prea exista rapsozi in adevaratul sens al cuvintului si mai ales instrumente care sa permita cu adevarat o desfatare sonora. Da, avem nai, tulnic/bucium, tambal, insa sunt destul de limitate, plus ca inregistrarile sunt in general la o calitate slaba/foarte slaba. Ce fac Subcarpati e misto, dar destul de simplist. Uite, sa cauti un album sau macar un stream la calitate mare al lui nenea asta - https://www.youtube.com/watch?v=ISj_X-qgyj8

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bruno92):

Apropos de design - uite CAT care e tata lor la telefoane de batut cuie si Galaxy Active cu care incearca si Samsung ceva-ceva.
https://www.gsmarena.com/cat_s60-7928.php
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_active-pictures-8676.php

| Bruno92 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ti as fi dat funda da nu e intrebarea mea. altceva nene laughing

| nyoentox2002 explică (pentru Bruno92):

Sa vezi cum se aude Marko Glass, e Vtm?

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Bvcovia face piese calumea, piesa top model e foarte faină

| Bruno92 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Care e piesa favorita?

| nyoentox2002 explică (pentru Bruno92):

TOP MODEL o ador e super faină!
Marko Glass, Bvcovia, Ares fac piese mișto

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Primu e prea mititel! E ok un Telefon sa aiba cam 5, 5 maxim 6 inch

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

M-ai facut sa imi irosesc 15 secunde din viata cu mizeria asta sinistra! Ba copii...https://www.youtube.com/watch?v=RijB8wnJCN0

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca tie nu iti place piesa nu inseamna ca e sinistră, asta e doar părerea ta, fiecare cu gusturile lui.Na nici mie nu imi place ce asculti tu, asa pot să zic si eu ca e de **** nu? Eu am genul meu de muzică și tu ai genul tău!
Daca ai Vedea Ares cum cântă are o voce super mișto!

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tu asculti numai vechituri de acum 10 ani, eu ascult cam ce e nou!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu e vorba de vechituri, e vorba cit de sinistru suna mizeria aia. Si unui porc daca ii pui efectul ala pe voce poti sa zici ca e misto... de instrumentalul facut din mouse nu mai zic sau cit de penibil arata pletosul (nu am absolut nimic cu pletele/pletosii, dar asta arata mega-gay si jalnic).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Asta e voce misto - https://www.youtube.com/watch?v=mbrNWM5sDWo
Astea sunt voci misto si MUZICA (bine, e cover, nu e piesa lor), nu click-click - https://www.youtube.com/watch?v=ErHo_oCkspc
Pina la urma Macanache e de o mie de ori mai muzician decat dubiosii astia care au luat mouse-ul in brate, si-au tras look de pokemoni si efecte pe voce care efectiv ii fac pe toti sa sune la fel.
Sa avem pardon, gusturi inseamna ca mie imi place Metallica si tie Rihanna sau Madonna sau... whatever, Parazitii. Bine, ca o paranteza imi plac si Parazitii, ca sa nu o bagi pe aia ca eu sunt mosneag si nu inteleg chestiile noi. Chiar imi place sa explorez chestii noi. Uite, Dua Lipa mi se pare decenta si chiar are voce, desi cinta spanacuri comerciale fara vreo mare valoare artistica. Insa legat de mouse music-ul asta jenant--- zi-i cum ii zice? trap parca, nu? Asta e muzica in aceeasi masura in care grindcore-ul ala cu piese de 3 secunde e muzica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A, da, si inca o chestie - grindcore-ul la care ma refeream (exemplu - https://www.youtube.com/watch?v=ybGOT4d2Hs8 - are fix 3 secunde) nu e facut din mouse si uneori contine chestii extrem de tehnice.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e genul meu!
Uite asta da artist adevarat si uite asta are voce pură fără autotune!
https://youtu.be/lDEpF4Q73-E

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta e părerea ta, nu le ai cu moda esti boșorog care ascultă melodii din o mie nouă sute două sute toamna!
Ala care spui ca e pletos, alea sunt dreduri, doamne car de invechit poti sa fii, mai putin de 40 de ani nu-ti dau!
Dredurile se poarta, poarta multi artisti, de exemplu Lil Pump are dreduri!
Si ce daca e facut din mouse? Se cunoaste la un Artist dacă știe să cânte sau nu!
Astea care sunt varză pun o gramada de autotune si se cunoaste. Astea care stiu să cânte pun ori putin autotune adica la un nivel mic, ori deloc! Mai toate piesele se fac pe calculator ca să sune bine!
Tu nu ai gusturi esti varză!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Voce pura? Cred ca ai nevoie de casti noi. Si asta e procesata in studio vai de ea...
P.S. Tu din punct de vedere muzical esti ca aia care maninca la mec si cred ca bucataria clasica e vai de ea. Faptul ca am mincat la mec de vreo cateva ori dar il detest nu inseamna ca nu am papile gustative. Eu pot sa ascult un gen care nu e "al meu" si sa il apreciez - de exemplu Rihanna a facut niste live-uri incredibile pe la inceputul carierei, ca sa dau un exemplu. Legat de pampalaii astia pe care tu ii consideri artisti, noi sa fim sanatosi. Eu nu cistig nimic daca tu deschizi un pic ochii si intelegi ce e aia muzica. Tu in schimb, o sa ramii la stadiul bum-bum-bum, ts-ts-tsss, trei cuvinte versuri, mama ce artist!
Serios, chiar ai nevoie de niste casti/boxe noi sau de un consult la ORL.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

A, si inca una ca sa inchei - nimic din ce am mentionat mai sus nu e "genul meu" ci doar chestii care suna bine si sunt mai usor de inteles pentru aia care nu au treaba cu genul respectiv.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Frate asta e parerea ta, daca tie nu iti place asta este partea a doua, Gusturile nu se discută!
Fiecare are gusturile lui si punct! Am incheiat subiectul!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cum, adica daca cineva zice ca Mona Lisa e o pictura geniala nu are voie sa povesteasca si ceva teorie din spatele ei? Uite, eu nu prea am treaba sa zicem cu pictura. Nu ma supar daca cineva imi deschide ochii si imi arata de ce ar trebui sa imi placa pictura x sau y. Sau de ce ar putea sa nu imi placa. Eu ti-am zis sa imi dai un exemplu de omulet care chiar cinta si mi-ai dat link la unul cica voce curata/no autotune. Serios, ce casti/placa de sunet ai? Nu fac misto, si eu pe masura ce am pus mina pe scule mai rasarite am inceput sa descopar din ce in ce mai multe detalii care nu imi erau accesibile in trecut si ascultasem piesele alea de zeci/sute de ori...

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da frate dar de la 3800mAh pana la 8000mAh... e ceva diferenta intre CAT si iHunt

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Despre ce vorbiti fratilor? iHunt este un telefon de santier si se comporta ca atare, respecta toate calitatile prezentate in reclama. Daca vreti muzica cumparati boxe, despre ce vorbim? Nu vreti sa va faca si crtofi prajiti? Si zice in reclama, "nu este un delefon pentru domnisoare. Deci...fiti barbati.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lukyan):

IHunt sunt chinezarii la o calitate efectiv cum iti e norocul. CAT e un telefon de santier in care chiar poti avea incredere. iHunt-urile... cam la ghici, si nu as pune baza in ele pentru situatii dificile. Ca o paranteza, in curand voi primi un Doogee V20 pentru testare, si ala mil-std-810G si toate cele. Chiar sunt curios cum rezista la tavaleala...

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu am Motorola moto g30, am dat 870pe el si are 6 cu 128!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Daca s-ar reduce totul la citi gigalai de memorie/stocare are, ce bine ar fi... doar ca nu e asa. Oricum, felicitari pentru alegere, G30-ul e un telefon foarte ok la banii aia.

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

IHunt e un telefon foarte bun, eu am unul de aproape un an si sunt foarte multumit de el, luni il iau incarcat plin si ma tine pana vineri si eu chiar lucrez pe santier, frig, umezeala, convorbiri, whatsupp, lovituri, si arata ca nou.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lukyan):

Sint o gasca de modele iHunt. Nu toate sunt facute de acelasi producator, unele sunt mai ok ca altele. Puteai foarte bine sa iei un Doogee sau Blackview rugged, tot cam aia era... si probabil ieseai mai ieftin.

| Lukyan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cerurile si pamantul a fost creat de Dumnezeu, restul in China.

| Lukyan a răspuns (pentru Lukyan):

Samsung, Motorala...pana si Apple sun asamblate in china.

| Lukyan a răspuns (pentru Lukyan):

Sunt multumit ca iHunt P8000 ma tine 5 zile cu tot cu covorbiri, si cu convorbiri mai putine ma tine de luni pana luni.

| nyoentox2002 explică (pentru Lukyan):

In vietnam sau coreea

| nyoentox2002 explică (pentru Lukyan):

Iphone-ul e din Usa si Motorola cred, dar Samsung e din vietnam sau coreea

| Bruno92 a răspuns:

Eu unul nu mi as cumpara un tel cu display hd, mai ales de la ihunt.
Un Samsung cu display hd era altceva, da e interesant autonomia bateriei fiind de 8000.
E ok totusi ca nu trebuie sa il incarci in fiecare seara, te tine 3-4 zile bateria.eu as alege un Samsung a30 s in detrimentul acestui telefon, si acela are baterie mare de 6000.

| kb9 a răspuns (pentru Bruno92):

1. E HD: https://www.ihunt.ro/p8000pro-2021_black
2. Nici nu iti trebuie o rezolutie mai mare de 1440x720 ca e telefon, si nu cred ca -- conectezi video proiectorul la el sa-ti trebuiasca o rezolutie mai mare. Ma rog.

| Bruno92 a răspuns (pentru kb9):

Vasile ramai tu la rezolutie hd mai dai si nefolositor asta pentru ca nu iti permiti un tel cu 4k, sau QWHD cum e la s9.eu nu mi as cumpara tel cu hd mai ales de la ihunt un tel no name. Eu de ex ma uit pe Youtube, filme una alta si e altceva cand ai o rezolutie mai buna. Si are memorie mica se incarca greu astea sunt teluri de rahat in 2020. rezolutia aia e relativ ok pe un amoled la un Samsung nu la un ihunt de 2 lei. Ihunt nu sunt nici in top 100 e un resou de telefon. Unii mai proiecteaza care au si televizoare smart decente.

| kb9 a răspuns (pentru Bruno92):

N-ai mai mult de 11 ani, nuhappy?
Daca te uiti cu lupa, da, conteaza rezolutia
Nu e de bani, dar cine naiba da 5000 de lei pentru un telefon mult prea bun pentru programele existente si pentru o rezolutie mai buna - diferenta neobservabila din cauza marimii ecranului.
N-are nicio legatura memoria cu viteza, ram-ul are pentru, de-asta se si numeste Random Access Memory.
Si legat de proiectare, e prin wireless, deci nu conteaza rezolutia.

| nyoentox2002 explică (pentru Bruno92):

A 30S are 4000 la baterie

| nyoentox2002 explică (pentru kb9):

Pe mine la un telefon ma intereseaza se sa miste bine, sa aiba o memorie care sa imi ajunga cam de la 32 Gb in sus si sa tină bateria

| kb9 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Telefonul pe care l-ai ales, iti indeplineste toate cerintele, are 4gb de ram, mai mult decat suficient pentru un telefon, bateria poate sa te tina si 5 zile si ai si destul spatiu pentru tot ce vrei din google play.

| Bruno92 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Asa e, my bad. Samsung m30s acesta voiam sa ti l recomand

| Bruno92 a răspuns:

E un calorifer de tel, in banii aia poti sa iti achizitionezi un xiaomi redmi 9 pro sau un Samsung a51 care e mult peste acest resou nu are incarcator Quick charge nu are nimic interesant si e si caramida de tel

| kb9 a răspuns:

Este perfect pentru un utilizator simplu. Bateria o sa dureze si 2-3 zile, o sa se miste bine pentru ca are 4GB de RAM, e rezistent la apa si praf, camera e 8K, e mare si rezistent la cazaturi. Cred ca daca il cumperi, n-o sa regreti.

| kb9 a răspuns:

Aqua, puiule,
Face poze 8k(13MP), daca nu ma crezi, cauta pe net "13MegaPixels in pixels". si ce naiba, e extrem de bine, nu-mi pasa ce naiba ai scris acolo, un utilizator obisnuit nu are nevoie de mult spatiu sau performante inalte, dar poate ca il mai vrea dupa ce-l scapa pe jos sau il scapa-n apa, oricum suntem un popor de saraci si cum ai dat tu dovada, de ofticati, numai telefoane 4k ne mai trebuie'.

Camera e 8K - 13MP
Pe 4GB merge GTA 5 pe pc-u', au zis si cei de la Cavaleria.ro ca un om obisnuit are nevoie de 3-4GB Ram pe telefon/
Spatiul intern se poate mari cu 40-50 de lei

Si am zis 5000Ron ca atat ar costa un Samsung S9 + Husa + folie de sticla + Baterie externa ca na...si astea trebuie sa fie la fel de rezistent si bateria la fel de durabila

De rezolutie. Uite aici tati:
https://itigic.com/ro/screen-resolution-i-need-on-new-phone/
si iHuntu' e HD+

Si ia ceva calmante, stii ca am dreptate, iti arat si dovezi si tot faci ca maimuta Sud-Africana

| RaptorFabian a răspuns:

Mai sincer nu ți recomand, adică faci cum vrei însă eu nu mi-aș cumpăra un telefon cu doar ecran HD, memoria de stocare e mica după părerea mea și bateria o sa se încarce greu, îți cumperi mai bine un telefon cu baterie 4200-5000 cu încărcare rapida și ești mult mai mulțumit, îți poți lua un Xiaomi.

| kb9 a răspuns (pentru RaptorFabian):

Bai! Nici nu iti trebuie o rezolutie mai mare de 1440x720 ca e telefon, si nu cred ca -- conectezi video proiectorul la el sa-ti trebuiasca o rezolutie mai mare. Ma rog. Telefoanele 480p sunt clare. si da, se incarca mai greu, dar logica, sa zicem:
Un telefon normal, incarcat 1:30 - are 100%
Telefonul asta, incarcat 1:30 - are 50%, dar capacitate dubla
Si pentru ce mai mult de 32gb?
Sa zicem ca foloseste asa:
5GB Aplicatii, 10GB Jocuri, 3GB Media si tot ajunge, nimanui nu-i trebuie mai mult si daca chiar are nevoie, pentru 50 de lei, baga un card sd de 64GB

| kb9 a răspuns (pentru RaptorFabian):

E un uitilizator simplu, nu stocheaza serverele NASA pe el

| Bruno92 a răspuns (pentru RaptorFabian):

De aceea am zis ca esti analfabet functional ca nu pricepi, ca telurile de la ihunt sunt praf.
Specificatiile acelea sunt doar pe foaie reale cum e si la Allview
Adica acei megapixeli nu coincid cu realitatea omule + ca rezolutia cand asculti o piesa pe Youtube conteaza enorm, una e cand te uiti la un hd una e cand te uiti la un s8 chiar si s7 totul e captivant.te degeaba te dai tu smart ca esti praf cu telurile el nu o mentionat ca il cumpara pentru rezistenta la apa, cazaturi sau baterie ci doar despre acel tel ridicol. Uite ca nu ai dreptate :
https://www.google.com/......https?/url
E 2500 de ron, gasesti la 1800 ron sigilat pe olx.
Asta nu e in stare sa faca poze clare, detaliate pe noapte, lumina slaba.nu are always on display, nu are Quick charger ceea ce e total demodat si nefolositor, poerdere de timp, nu are ois la camera pe timpul noptii nu se descurca deloc!
Nici nu mi as lua un tel fara sa nu aiba ois la camera, aniway ..sunetul iarasi e cu bila neagra mai ales in earphone asta conteaza enorm ca nici fara earphones nu exceleaza acest tel.nu are iris scaner, nu stiu ca nu m-am uitat da cred ca nici finger print nu are si daca are nu merge instant ca la unele teluri de ce? Ca e o chinezarie de telefon care nici in top 200 nu se gaseste nu are vanzari mari. e bun repet doar pe foaie la specificatii, cum e allview.performanta lasa de dorit nu are nici macar un snapdragon 835. stiu sa disting memoria interna de memoria ram stai chill memoria interna e pentru stocare si e praf 32 gb si cealalta 4 giga rami pentru performanta pentru mai multe da nu s reali de aceea iti spun ca esti analfabet functional ca nu intelegi ca displayul asta hd+ in comparatie cu cel de pe un a20 de la Samsung e execrabil asa si acei megapixeli, ti-am zis un iphone 5s, iphone 6 il face praf desi are mai putini megapixeli ..sunt teluri de rahat care au 8 giga rami da sunt praf nu coincide cu ce poate el real e pe foaie bun asa si ihunt care e un tel de rahat mai ales ca design! Daca spunea ca il ia pentru rezistenta la cazaturi si water rezistent atunci da, da nu o mentionat asa ceva in intrebare.de obicei nu ma obosesc cu prostii dar am zis sa nu mori prost, ca specificatiile alea nu sunt reale doar pe foaie;)
La banii astia isi achizitioneaza un Samsung a51 care il distruge si il gaseste la 1000 pe olx sigilat.
S9 poti gasi si la 1000 de lei si sa functioneze bine, depinde de la cine il i ei. acest tel nici nu se regaseste in antutu nici nu exista.si eu sunt un om simplu asta nu inseamna ca trebuie sa imi iau un resou de telefon. Best regards!
Pentru utilizatorul kb9 care debiteaza!

| nyoentox2002 explică (pentru RaptorFabian):

E ok sa ai memoria de la 32 GB in sus, eu am acum Samsung Galaxy J6 simplu si are 3 gb ram cu 32 interna si imi ajunge 32 de Gb.si bateria de 3000 si se incarca cam in 2 ore maxim ori 1% pe minut.Nu nu conteaza daca se incarca greu, oricum tine bateria o gramadă.
E fain ca il pot lăsa toata noaptea la incarcat!
Ar fi bine sa nu dureze mai mult de 4 ore sa se incarce

| hxneymiilk a răspuns:

Ești sigur/sigură că îți ajung 32 GB? Eu am un A20e, tot 32 are și mi se pare cam puțin. Dar dacă nu ai cu ce-i umple memoria și nu prea te interesează rezoluția, e destul de ok. Și toate cele trei camere au 13 MP? Sau am înțeles eu greșit?