| Julyett a întrebat:

Ce programe folositi pentru editarea pozelor pe android? Ofer funda.

11 răspunsuri:
| Ayako a răspuns:

PicsArt

| 00AName00 a răspuns:

Instagram.

| FlyJack a răspuns:

Sistemul de operare Android permite programatorilor sa creeze aproape orice aplicatie le trece prin cap. Faptul ca este o platforma open-source si pentru ca a fost adoptat de multi producatori de telefonie mobila l-a propulsat aproape in top. Se estimeaza ca platforma android va fi cea mai utilizata din lume, in urmatorii ani.

Am gasit aceasta lista de aplicatii android pe internet si m-am gandit sa mai triez din ele si sa ramana "esenta" aplicatiilor android ce editeaza fotografii. Nu conteaza daca esti incepator sau avansat in domeniul fotografiei, aceste aplicatii va vor ajuta sa va imbunatatiti operele de arta.

Photoshop.com Mobile

Prima aplicatie pe care am gasit-o in capul listei si care cred ca-si merita locul vine de la Adobe, si este aplicatia web Adobe Photoshop Express care a fost adaptata si pentru dispozitivele mobile, cu Android si iOS. Dintre optiuni avem touch to crop, rotire, ajustarea culorilor, si efecte artistice. Puteti si sa va accesati fotografiile si videoclipurile uploadate in cont direct din aplicatie.

Vignette
Aplicatia Vignette adauga efecte bazate pe lumina si umbre pentru a le face si mai frumoase.

PRO Paint Camera
Pro Paint Camera este ceea ce ai nevoie atunci cand vrei sa adaugi text peste poze, sa adaugi efecte solarize, negative, si la fel ca restul aplicatiilor efecte standard.

Camera 360
Aceasta aplicatie iti poate transforma telefonul intr-un aparat foto profesionist. Poate sa adauge efecte interesante precum tilt shift, transformarea in fotografie HDR, draft, ghost, etc.

PicSay
PicSay este un editor foto popular. Are efecte si posibilitati mai variate fata de multe alte aplicatii de editat fotografii. O parte dintre acestea sunt corectarea culorii, adaugarea de text, adaugarea de elemente grafice si efecte precum distorsie, spotlight, etc.

Camera Fun Pro
Singura aplicatie Android care poate adauga efectul Photoshop Lens in timp real.

Camera Zoom FX
Camera ZOOM FX are 40 de efecte posibile in portofoliu dintre cele mai variate.

FX Camera
FxCamera cuprinde efecte des intalnite in portofoliile fotografilor, precum ToyCam, Polaroid, care schimba formatul si culorile pozei astfel incat sa para facuta acum multi ani.

Pic Bubbler
Imaginea vorbeste de la sine. Prin intermediul aplicatiei adaugati cerculetele pentru a crea impresia ca persoana este dezbracata.

Retro Camera
Cu Retro Camera puteti adauga o gama larga de efecte retro pentru a face imaginile sa para din vremuri trecute de demult. Cinci tipuri de efecte vignette, efect de film vechi, alb negru, etc.

Photo Effects
Aceasta aplicatie va putea adauga peste 40 de efecte fotografiilor tale.

Mai mult: http://www.itnewz.ro/......grafiilor/
Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial No Derivatives

| TAzOVsKY a răspuns:

Iti recomand acest site pe mine una m-a ajutat foarte mult in editarea pozelor:http://www.itnewz.ro/......grafiilor/ sper ca te-am ajutat!
sau
PicsArt Photo Studio, e chiar foarte ok. Uite şi un tutorial de utilizare: http://www.ultranetworks.ro/......droid.html

Pentru descărcare şi instalare, îl găseşti pe Google Play.

Baftă!
O zi frumoasa!

| Stalievus a răspuns:

PhotoShop este cel mai bun happy SI PicSay...

| Anonymous2899 a răspuns:

Instagram sau pixlr expresswinking funda?
P.S.:Eu folosesc pixlr express si e foarte bun.

| darius4181 a răspuns:

Iti poti descarca de pe operamini photoshop android.
P.S = pot fi virusate. Sper ca taim fost de ajutor

| 1Inspiratia2a a răspuns:

Aviary.
fundița?

Răspuns utilizator avertizat
| emycraciun22 a răspuns:

Vignette
uite aici topul!
http://www.itnewz.ro/......grafiilor/

| emycraciun22 a răspuns:

Daca ai nevoie de aplicatie crackuita da-mi pm!