| Claudes a întrebat:

Ce telefon imi recomandati intre BlackBerry Z10 si Samsung Galaxy S2?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Galaxy S2! De ce? Deoarece are ca sistem de operare Android! Blackberry este mai mult pentru internet, muzica, filme, e-mail si alte alea. Daca vrei si ceva jocuri si o diversitate mare de aplicatii atunci alege S2!
Un BlackBerry il vad ca pe un ultrabook, folosit doar pentru media si lucru, un Samsung, Sony, LG, HTC si mai toate astea cu android + cele pe iOS le vad ca pe niste sisteme all in one! Android este putin mai avansat decat iOS cand vine vorba de ce si cate stie sa faca, are nevoie de mai multe resurse dar se descurca foarte bine pe un telefon de marca premium iOS este un sistem de operare simplu si usor de folosit, nu prea customizabil de aceea nu are nevoie de cine stie ce resurse si da, ar merge pana si pe o rabla de telefon, iOS 7 pe 1 ghz single core, 512 mb RAM si un GPU destul de vechi PowerVR pe cand un android ar avea nevoie de un procesor dual core si minim 512 mb RAM pentru android 4.4 sa ruleze decentwinking acum sa vedem ca este iOS8 si android 5, vedem care si cum se misca! Am testat Nexus 5 pe android 5 si il vad mai rapid si mai fiabil decat un iphone 6... oricum, fiecare cu preferintele si nevoile! Unii au nevoie de un telefon business adica BlackBerry, Nokia, altii au nevoie de ceva simplu dar premium si totusi sa faca multe adica iPhone-urile si unii vor totul intr-o singura carcasa adica androidwinking
Depinde de ce vrei tu!
Ambele telefoane ruleaza jocuri, din cate am vazut la performante z10 bate s2-ul dar acum depinde de tine! Eu tot pe android as merge! Poate ca as putea testa telefonul pentru cateva zile dar sa-l am pe o perioada lunga de timp nu cred... eu sunt genul care le vrea pe toate de la un telefon, nu doar net sau doar jocuri sau doar muzica daca intelegi ce vreau sa spunwinking
Te mai poti uita la Sony xperia SP sau M2, depinde care te atrage. sunt 2 telefoane superbe, cu mult peste S2 la performante si soft!

7 răspunsuri:
| AndreiTN a răspuns:

Din punctul meu de vedere Samsung Galaxy S2 ar fi mult mai bun!

| florin14roman a răspuns:

Samsung galaxy s2

| CAPONE99 a răspuns:

S 2

| smaraldnegru a răspuns:

S2

| Vladut650 a răspuns:

Am avut Samsung Galaxy s2, si cred ca este mult mai bun decat blackbery.

| Claudes explică:

Multumesc tuturor.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

BlackBerry Z10 este mai performant d.p.d.v. tehnic - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......46_167.php

Toate cele bune.