| KinekT a întrebat:

Cine imi poate face si mie o configuratie monitor+unitate de gaming in 2200 maxim 2400 lei

As vrea sa duca toate jocurile noi la detalii acceptabile
Daca se poate rezolutia monitorului sa fie full hd

6 răspunsuri:
| GumaTurbo a răspuns:

Procesor Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155 = 730, Placa de baza Gigabyte B75M-D3H, socket 1155 =280, HDD WD Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3 =250, Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, PCI-E = 540 Memorie Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600 X2 bucati = 350. asteas cam 2150 lei, si de restul iti iei un monitor! piesele de mai sus le gasesti si mai ieftin eu le-am luat d epe eMAG, deci mai castici ceva banuti! bafta.

| KinekT explică (pentru GumaTurbo):

Pai nu prea mai raman bani... ai uitat de carcasa sursa.Si inlocul lui gtx 650 mergea un hd 7770 cu un amd fx nu?

| DLeonard1998 a răspuns (pentru KinekT):

Iti zic eu ceva gtx 650 cu 2gb vram este o prostie placa aia nu trece 1gb vram iti asigur eu iar i5 3350p este un overkill la un pc de buget stai ca iti fac una happy in 20min

| DLeonard1998 a răspuns (pentru KinekT):

Http://www.mediadot.ro/wishlist/40506/ aici 1gb vram iti ajunge placa aia nu este destul de puternica iar 4ram cu 1600mhz este mult mai bun decat 1333mhz :) iar procesorul este quad core numai ca nu are cache L3 dar este un procesoru de buged foarte bun :)

| KinekT explică (pentru DLeonard1998):

Http://www.mediadot.ro/wishlist/40556/

De asta ce zici? un procesor mai puternic.
Placa video vine cu overclock din fabrica de aia se numeste oc nu?
Se potriveste pe placa de baza?
E buna sursa?

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Legat de monitor iti recomand orice Samsung sau LG.

Unitatea este importanta asa ca ai putea alege aceasta configuratie: http://bit.ly/1ci5X2I