| Cata9lin a întrebat:

Vreau sa-mi iau un pc de gaming până 3500 lei... Dar sa-mi ducă fifa 15 la detalii cel puțin medii... Gta 5 și jocurile de ultima generație... Să fie complet... Monitor + unitate + windows + cabluri + tastatură și mouse...

Și mai ieftin dacă se poate.... Dar sami meargă jocuri ultimele apărute...

Dau funda

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1318353/
Windows iti pui licenta de 7 pe sistemul nou si faci frumos upgrade la 10. Ta-taa!

| vidii a răspuns (pentru KodrutZ):

PS: 3500 lei nu 4500 ...acum 3 zile era de 4500, acuma vad ca a scazut

| KodrutZ a răspuns (pentru vidii):

Ce trist, 3500 cu tot cu Windows si monitor-periferice, pentru ultimele jocuri, haha. Wishlistul tau cu i5 ar fi ok, doar ca:
1. Monitor TN cu 5 mersi pentru gaming? Come on!
2. Asus Strix my ass, dai bani mai mult pe brand.
3. Ai uitat sa ii pui Windblows. happy
P.S. Ai uitat sa pui si codul tau de reducere. Daca il ia, macar sa iti iasa si tie de o bere.

| vidii a răspuns (pentru KodrutZ):

1.Cu monitorul trebuia sa fac cumva sa intre in buget mca treceam de 3600 daca mergeam pe VA sau IPS
2.Am pus strix-ul pentru ca e la promotie, n-as da 1200 lei nici sa-mi dai in cap
3. In 3500 windows + monitor + periferice si performanta buna in gaming? no way
Nu folosesc cod, fac doar recomandari si atat, decat sa ia i7 si hd 5450 ...pff
PS: Si eu am gl2250hm happy

| KodrutZ a răspuns (pentru vidii):

1. Aveai rahatul ala de BenQ pe care l-am pus eu (VA-ul e pentru idioti, am un GW2255 si il blestem in fiecare zi, numai orbi sau timpiti au facut review la mizeria asta).
2. Mdah, vazusem ca e promo, dar Asus au asa un talent de a da cu mucii in fasole sau a umfla preturile aiurea. Nu gaseai nici un 960 mai ieftin?
3. Asta ziceam si eu...

| vidii a răspuns (pentru KodrutZ):

E 999 lei strix-ul acuma, 1.014 palit-ul si 1.025 gigabyte-ul windforce 2x, cand strix-ul va fi din nou 1250 (just omg) nu mai merita, daca il achizitioneaza astazi, da ...desii ma indoiesc, in 2 zile poate ajunge bugetu' la 2500 laughing
VA-ul e mai mult pentru culori mai vii si unghiuri mai bune, dar ..in gaming e varza, sufera rau de ghosting? Si eu cu gl2250hm-ul meu in csgo la miscari bruste am ghosting, dar foaaaarte putin, aproape insesizabil
VA, VA+ sau IPS nu am testat, mai ales in fps-uri

| KodrutZ a răspuns (pentru vidii):

VA-ul e dezastru in BROWSING! De jocuri nici nu mai zic... E bun ca sa te uiti la wallpaper, atit. Am un LG L1972H-PF de prin 2008, ala e divin, doar ca trebuie' sa fac rost de un modul de control, ca e bulit al meu si face nazuri.

| vidii a răspuns:

Aici a fost pana in 4500 lei
http://www.tpu.ro/......e-complet/
Acuma 3500? asa mult a scazut? Cred ca imi pierd timpul

| vidii a răspuns:

Sa zicem.
- i5 puternic
- placa de baza ok
- 8gb ram
- 1tb hdd
- placa video performanta
- sursa care tine fara probleme
- carcasa ok
- dvd-rw
- tastatura+mouse+cabluri necesare
- monitor 21.5" fullhd
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1318343/
+ Asamblare
http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/

| Cata9lin explică:

Încă fac cercetării... Vreau să iau ceva bun... Cât se poate de ieftin... Oricum mai am de căutat... Oricum mersi pentru ajutorul dat big grin