| Maru_Ghenea_1987 a întrebat:

Cine îmi spune și mie va rog codu de deblocare la un Nokia 100. Serial 35165505310484, . Vreu sa îl decodez sa bag o cartela de România Vodafone, Telefonu este codat în Anglia dar nu știu pe ce rețea, va mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca telefonul este codat pe Anglia, inseamna ca este un telefon furat, care a fost blocat de propietar.
Poti sa-l arunci in acest caz, ca nu-l poti folosii.

| darrio2007 a răspuns:

In Anglia toate telefoanele din magazine sunt unlocked(deblocate), asa ca ce ai tu probabil este furat, cum spune si AnaMaria. Scapă de el.