| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că ar fi posibila vreodată plătirea facturii telefonice, automate pe aplicația MyVodafone? Sa nu mai fiu nevoita sa platesc manual de pe card de fiecare data când se termina luna și sa extragă singuri plata necesara la final de luna de pe card?hee hee Mi-ar ușura mai mult munca sincera sa fiu, ce credeți ar fi o idee buna? S-ar putea realiza intrebarea mea?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se poate platii prin DirectDebit, plata fiind scoasa direct din contul bancar, de Vodafone, la data scadenta a facturii.
Tu trebuie doar sa te asiguri ca ai bani in cont ladata ta aceea.
Eu platesc de mult ani din pdirect debit, aboslut toate utiliatile, fara sa mai intru in banca sau sa folosesc aplicatii.

Dar pentru asta trebuie ca compania furnizaore sa aiba acest serviciu de Direct Debit (retragere automata) la data scadenta, procedura care tu trebuie sa o accepti si sa fii de acord cu ea.

| ruddy a răspuns:

Poti pune plate automata in pago la toate facurile sau in aplicatile bancare, stiu la ing merge.