| GeoSSS a întrebat:

Credeti ca merita sa cumpar un Samsung s7 edge? Daca da de ce?

3 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Da
din acelasi motiv pentru care eu am S8 si nu ma innebunesc in a cumpara S9, adica
diferentele sunt mici (singura diferenta semnificativa la s9 e ca are zoom opic 2x)
in rest, nu merge semnificativ diferit
iar camera e foarte, FOARTE buna la s7 edge, am vazut review-uri in care se arata ca in unele cazuri e chiar mai buna decat la s8

| MagicOneT a răspuns:

Merita acum un an. In momentul de fata este depasit, are 3 ani vechime, nu va mai primi update-uri de firmware, pe scurt, ai optiuni mai bune, mai recente.

| Jigorugu a răspuns:

Eu încă mai folosesc acest telefon, ecranul nu este zgâriat deloc și nici colțurile nu s-au ciobit ( deși l-am scăpat de nenumărate ori pe jos). Din punctul de vedere al rezistenței face toți bani, dar ca și soft/performanțe știm cu toții că Samsung își updatează în mod frecvent produsele. În anul 2019 nu se merită să mai cumperi un mobil de acum 3 ani. Dar totul depinde de ce vrei tu de la un telefon și la ce preț îl poți cumpăra.