| howsenselessdeathhowpreciouslife a întrebat:

Cum as putea sa am Wi-fi in alte locuri? Adica, in afara de casa. Ca de exemplu, vreau sa am net la scoala. Cum fac? big grin Spuneti-mi va rog.

9 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

Ttrebuie sa stii parola de la router ca sa te conectezi dar in cafenele este gratuit wifi-ul

| anonimus321 a răspuns:

Trebuie sa stii parola, daca o stii, o introduci la reteaua gasita de telefonul tau si te conectezi!

| TaviComplicat a răspuns:

1.Prelundesti firul de internet pana la școala.
2.Scoti routerul si il duci la școala
3.Bagi routerul in priza din clasa
4.Bagi firul de internet in router.
5. Voila! Ai net la Scoala.

| howsenselessdeathhowpreciouslife explică (pentru TaviComplicat):

Nu ma ajuti deloc. -.- Sarcasticulewinking

| asman a răspuns:

Daca scoala este aproape, cumperi un "Access Point" si iti mai trebuie inca un router (daca nu vrei sa folosesti cablu).

| TaviComplicat a răspuns (pentru howsenselessdeathhowpreciouslife):

Eu dau Răspunsuri cu aceeași valoare cu intebarea.

| Radu284 a răspuns (pentru TaviComplicat):

Sau mai poti lua cateva galeti de internet cu tine la scoala, merge si asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei o optiune de internet mobil si gata

| AlexElektro1987 a răspuns:

Iti cumperi router si il pui in clasa si o sa ai Internet happy. Nu poti sa ai wi-fi asa din aer, daca vrei sa ai Internet, iti iei optiune cu MB pe cartela.