| Bogdane0069 a întrebat:

Cum curat difuzoru de la Nokia lumia 520 cand vorbesc la telefon se aude foarte urat abia inteleg si as vrea sal curat dar nu stiu cum nici sal stric nu vreau

2 răspunsuri:
| AugustinFiltru a răspuns:

Salut!
In primul rand trebuie sadesfaci telefonulpana in punctul in care ramai doar cu placa de baza (care are difuzorul pe ea), in punctul asta al situatiei ai nevoie de o periuta de dinti(curata) si dai cu periuta peste capsula difuzorului! Insa sa ai grija deoarece o apasare prea puternica pe capsula poate sa faca ca periuta sa intre in casca si sa iti sparga difuzorul ceea ce te-ar duce la un pret nu tocmai mic pentru schimbarea lui la un service GSM!
Bafta!

| AndreiDanut1996 a răspuns:

Cel mai bine il duci la un servis