| dfwq23 a întrebat:

Cum fac sa meargă PUBG mobile de pe un telefon j6+ să meargă mai bine.
Am setările pe low și imi merge in lag

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Din pacate nu poti, telefonul are un adreno 308 drept cip grafic si e destul de slab pentru jocuri gen pubg.Pentru jocuri mai pretentioase iti trebuie minim un mali g71/g72 cu un numar de nuclee cat mai ridicat sau un adreno 540/630.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai J4+ si J6+ sunt si scumpe pentru ce ofera si proaste in genere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti juca PUBG in care jucatorii nu sunt egali intre ei? Acel jucator care plateste bani va castiga mai usor fata de cel care joaca fara bani. Doi la mana, se joaca foarte mult de pe emulator si greu e sa invingi un un astfel de jucator. Eu am lv. 42 Diamond V si mi-am dat stergere cont din cauza acestor aspecte.
Iar Bogdan nu stie ce vorbeste. Am vazut LAG si pe Samsung Galaxy S8 si S9. Nu telefonul e problema, jocul e prost optimizat. Pe iphone 7 spre exemplu un prieten poate seta grafica maxim, cand pe Samsung Galaxy S9 numai grafica LOW. PUBGM e gluma proasta in materie de gaming pe mobil.