| anonim_4396 a întrebat:

Cum ii facem pe astia care cred ca iphone e de rehat sa isi schimbe opinia? Un iphone nu e la fel de bun la performanta bruta, fara drivere fara nimic, dar Apple ii da drivere si il face mult mai bun decat un telefon Android, plus ca te tine mult mai mult decat un Android, sa imi aratati un Android de varsta unui iphone 6 cum se simte cumparativ cu un iphone 6.

Tin sa precizez ca nu am iphone pentru ca nu am bani de iphone, dar cosider telefoanele Apple mai bune decat cele Android. Astia care cred ca sunt mai slabe cel mai probabil au opinia asta pentru ca, ca si mine, nu si le permit, vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Gusturile nu se discută, fiecare cu ce-i place și cu ce e obișnuit. Eu personal folosesc iphone de prin 2012 și nu aș mai reveni la telefoane cu Android. Am observat la mulți prieteni de ai mei că după câteva luni telefonul pe Android deja merge greu, se blochează samd. Pe iphone nu am avut nici-o dată asemenea probleme. Doar faptul că un iphone cu 2 gb ram merge mult mai bine decât un telefon cu Android de 4 sau chiar 8 gb ram ar trebui să spună multe despre diferența de calitate a componentelor și despre cât de bine este optimizat softul.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e vorba ca ii da drivere.
pur si simplu sistemul lor de operare este construit si bine adaptat hardware ului pentru ca fac totul la un loc pe cand Andoid trebuie sa se adapteze la 100 de hardware uri.

comparand strict hardware Apple e de rahat ca cere 30% mai multi bani pe acelasi lucri doar ca are desenat un mar pe el.

| sierra1 a răspuns:

"Apple mai bune decat cele Android"

nu compara kiwi cu alunele de pădure, compară mere cu mere
spunând: cutare de al iphone e mai tare ca ăla... de la Samsung sau ce frimă vrei

Bula
| Bula a răspuns:

E ca si cum sa alegi intre o masina pe motorina sau pe benzina.
Gusturile si parerile difera.

| NotNamed a răspuns:

Pt a acege cine este mai bun trebuie sa te organizezi si sa faci o lista cu avantaje si dezavantaje. Ai sa vezi ca per total Androidul iese câștigător, de.asta si are o cota de piata mai mare decât iphone. Iphone.ul este ca un regim comunist in care nu poți face nimic, esti sclavul celor de la Apple pe cand pe Android traiesti in democrație de ex: preturi mici, daca nu iti place Youtube si n.ai bani de premium poti instala de pe net Youtube vanced unde te.ai scutit de reclame, nu.ti plac reclamele de pe spotify.ei bine intalezi de pe net un mod apk premium si te.ai scos gratis s-a.m.d, vorbind acum despre telefoanele de top hai sa comparam um pic la nivel hardware: Iphone.ul in 2020 inca are notch, nu iti vine cu incarcator, rata de refresh a ecranului e tot de inca 60hz pe cand alte telefoane au cel putin 90hz inca de acum 2 ani, n.au deblocarea prin amnrenta (daca estetic nu s.ar potrivi in spate l.ar putea implementa in ecran), pe cand la Samsung: 120hz rata de refresh, 12GB ram, 1tb memorie (s10), baterie generoasa, incarcare rapida.
Mai multe detalii despre dezacantajele unui iphone le poti afla din linkul de mai jos.
https://www.google.com/......mania/amp/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

IPhone e cu cocalari lui nu umbla ca pocaiti sa convingi tu lumea
Samsung Huawei xiaomi multe sunt mai bune iPhone nici nu are comenzile la fel arata nasol căștile încărcătoare toate costa cât telefonul prosteala pe fata

| Balalau95 a răspuns:

Toate componentele au drivere, altfel nu ar functiona... PUNCT

cat despre comparatie, cred ca pana la urma o sa iti iei iPhone, la cat de pornit te vad, dar atunci o sa aflii care e diferenta, pe bune, si anume butonul de back, care la iPhone nu exista, si o sa te simti handicapat fara el, stiu pentru ca am avut iPhone la inceput, apoi am trecut pe Android, dupa care cineva m-a rugat sa ii setez ceva pe iPhone si ma ofticam la fiecare a doua miscare ca trebuia sa alerg dupa butoane prin colturi, ca nu aveam buton de back