| TudorAdrianYpf1 a întrebat:

Cum pot afla pozitionaarea unui telefon mobil cu GPS-ul pornit?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca ai platit la furnizorul tau de telefonie, serviciul de urmarire prin GPS iti poti urmarii telefonul furat, si numai daca tu esti propietarul contarctului al acelui telefon.

Din pacate, nu poti urmarii alte telefoane, fiind total interzis si ilegal si imposibil, daca nu esti tu propietarul telefonului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa fără nicio aplicație de tracking instalată logic că nu poți.

| Simpatic a răspuns:

Doar daca acel telefon iti apartine si ai inregistrat un serviciu special pe siteul producatorului, serviciu de tipul "localizare telefon" intri in acea aplicatie si vezi acolo unde este telefonul
Altfel este ilegal sa "spionezi" pe cineva