| Roliii a întrebat:

Cum pot sa blochez un site pe telefon, definitiv (daca se poate)?

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

1) Instaleaza ES File Explorer. Deschide ES File Explorer si acceseaza meniul. Acceseaza Local > Device > system > etc.
2) In acest folder vei vedea fisierul hosts - acceseaza-l, iti va aparea un meniu in care va trebui sa selectezi optiunea text, dupa care ES Note Editor.
3) Acceseaza butonul EDIT in bara de sus.
4) Acum, editezi fisierul, iar pentru a bloca website-uri, va trebui sa redirectionezi DNS-urile acestora. Pentru a face acest lucru, doar creeaza o noua linie, si tasteaza "127.0.0.1 www.Site-ulPeCareDorestiSa-lBlochezi.com" (fara ghilimele, unde Site-ulPeCareDorestiSa-lBlochezi este numele site-ului pe care doresti sa-l blochezi)pentru fiecare site pe care doresti sa-l blochezi. De exemplu, trebuie sa tastezi 127.0.0.1 www.google.ro sa blochezi Google.
5) Restarteaza telefonul.