| Charlotte02 a întrebat:

Cum pot sa pun la iPhone 4s cod de ala cu patratele,dar la telefon, nu doar la poze sau la video?happyO aplicatie sau ceva?

Răspuns Câştigător
| dELuxE21 a răspuns:

Find My iPhone este aplicatia creata de catre Apple care va da posibilitatea, folosind un alt iOS device sau computerul sa va gasiti iPhone-ul, iPad-ul, iPod-ul sau chiar Mac-ul furat sau pierdut si cu ajutorul careia avei posibilitatea de a sterge toate datele de pe acestea de la distanta, protejandu-va datele personale. Pe langa gasirea iPhone-ului, iPad-ului, iPod-ului si a Mac-ului, gratie acestei aplicatii putem sa alegem sa trimitem un mesaj care va aparea pe ecranul device-ului, sa redam un sunet pentru doua minute la volum maxim si sa il blocam printr-un cod de la distanta.

Aceasta este una dintre aplicatiile necesare pentru orice iOS device, deoarece exista posibilitatea sa ne pierdem sau sa ni se fure la un moment dat telefonul si daca nu avem o aplicatie de acest gen nu vom putea sa il mai gasim, decat foarte greu. Chiar daca sa zicem ca poate din cele doua puncte de vedere enuntate mai sus nu ar fi folositoare, mai exista o posibilitate cand se dovedeste a fi foarte utila, atunci cand nu mai stim unde am lasat prin casa iPhone-ul sau iPad-ul si nu vrem sa rascolim toate lucrurile pentru a-l gasi, redand un sunet gasirea device-ului se va dovedi a fi mult mai simpla. Funda?